Wojciech Sankiewicz: Jakie suplementy na odchudzanie?

Wojciech Sankiewicz: Jakie suplementy na odchudzanie?

W naturze ludzkiej jest poszukiwanie najprostszych rozwiązań danego problemu. Cecha choć słuszna, bo wyzwala naszą kreatywność i często pozwala zaoszczędzić wiele czasu, potrafi zaprowadzić nas w ślepy zaułek. W poszukiwaniu „świętego graala odchudzania” bardzo często natrafimy na sklep z suplementami – miejsce niebezpieczne, z którego w prosty sposób zarówno możemy spaść w otchłań, jak i wejść na sam szczyt góry. Jak odnaleźć się w gąszczu przeróżnych suplementów, na co zwrócić uwagę, co omijać szerokim łukiem? Tego wszystkiego dowiesz się w niniejszym artykule.

Na wstępie musisz zrozumieć jeden fakt – żaden suplement nie odwali roboty za Ciebie. Jeśli nie przyłożysz się do swojej pracy i nie wdrożysz w życie wskazówek zawartych w poprzednich artykułach nie oczekuj, że jakakolwiek suplementacja coś Tobie da. Drugi fakt, o którym musisz wiedzieć to to, że nie ma żadnych magicznych suplementów, które bezpośrednio powodują skuteczną utratę tkanki tłuszczowej. Suplementy uzupełniają niedobory naszej diety lub wspomagają niektóre procesy metaboliczne w naszym ciele, co pośrednio ułatwia odchudzanie. „Spalacze” tłuszczu mogą działać, ale nie tak jak myślisz.

Jako, że temat suplementacji jest złożony tak bardzo, jak skuteczne metody leczenia nowotworów i musi być ona dopasowana do konkretnego przypadku, zwrócę uwagę tylko na cztery substancje, które przyniosą bezwzględną korzyść dla każdego z nas.

1) Witamina d3 – sporo informacji na jej temat przedstawiłem w tym filmie. Podczas redukcji tkanki tłuszczowej nasz organizm znajduje się w stresującej sytuacji, w której ma ograniczony dostęp do energii, a to z kolei powoduje rozdrażnienie i brak motywacji do działania. Odpowiedni poziom witaminy D3 może być zbawienny. Odchudzanie się w momencie, w którym cierpimy na niedobór tejże witaminy będzie zdecydowanie trudniejszym wyzwaniem pod względem psychicznym niż w sytuacji, w której jej poziom jest wysoki.

2) Magnez – Wszystkie niezbędne informacje na jego temat przedstawiłem w tym filmie. Praktycznie nic więcej nie trzeba dodawać. Jako że dieta redukcyjna jest w większym stopniu narażona na niedobory niektórych składników odżywczych, tym bardziej powinniśmy suplementować magnez. Jest to pierwiastek życia i bez niego nic nie będzie działało prawidłowo.

3) Omega – 3 – Kwasy omega-3 tak jak witamina d3 i magnez są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Spożywanie kwasów omega-3 powoduje ograniczenie powstawania stanów zapalnych w naszym organizmie, które to są odpowiedzialne za większość nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Niestety, stosując tradycyjną polską dietę, w dodatku z restrykcjami kalorycznymi bardzo ciężko jest zaspokoić zapotrzebowanie na te kwasy. Dlatego też rozsądnym rozwiązaniem jest dostarczenie ich w postaci suplementu diety.

4) Kreatyna – Podczas redukcji nasz organizm optymalizuje wszystkie procesy w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii. W poprzednim artykule wspominałem o roli treningu siłowego i o tym, że większa tkanka mięśniowa „przyspiesza” nasz metabolizm. Tkanka mięśniowa jest energochłonna, więc jeśli nie nie będzie potrzebna nam do przetrwania, to w trakcie redukcji organizm będzie chciał się jej pozbyć, co poskutkuje „zwolnieniem” metabolizmu. Kreatyna wspomaga nasz trening siłowy jeszcze bardziej ograniczając zdolność organizmu do rozkładu tkanki mięśniowej podczas okresów deficytu kalorycznego. Tak jak w przypadku powyższych suplementów tak i kreatyna ma bardzo szerokie pozytywne działania w kontekście funkcjonowania całego organizmu, jednocześnie nie niosąc za sobą żadnych skutków ubocznych, dlatego też postanowiłem ją umieścić w tym elitarnym gronie suplementów dla każdego bez wyjątku.

To są suplementy, które możesz zastosować, bez względu na Twoją indywidualną sytuację. Istnieje jeszcze bardzo, ale to bardzo dużo ciekawych substancji, które mogą pomóc podczas odchudzania, ale mają one już zdecydowanie węższe działanie i są skuteczne tylko w ściśle określonych warunkach. Pamiętaj o tym, że suplementacja zawsze powinna być celowa i stosowana odpowiednio w celu rozwiązania bardzo konkretnych problemów. Nie ma sensu brać wszystkiego „bo może pomóc”. Takie podejście może wcale nie pomóc, czasem może zaszkodzić, a najczęściej może uszczuplić Twój portfel.

Jeśli się odchudzasz i poszukujesz wsparcia w dostosowaniu suplementacji do indywidualnych potrzeb zapraszam do kontaktu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na www.fitsanek.pl a tymczasem dziękuję Tobie bardzo za poświęcony czas i mam nadzieję, że udało mi się przekazać kilka konkretnych informacji.

Trzymaj się i miej dzisiaj udany dzień!

Wojciech Sankiewicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*