Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku w kartuskim mieszkaniu

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku w kartuskim mieszkaniu

Policjanci zatrzymali 19-latka, który włamał się do kartuskiego mieszkania. Okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie także kilkanaście innych włamań. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie, że w jednym z kartuskich mieszkań najprawdopodobniej jest włamywacz. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał najbliższy patrol. W ciągu kilkudziesięciu sekund policjanci kartuskiej prewencji byli już na miejscu. Okazało się, że włamywacz zamknął się w mieszkaniu od środka. Sprawca został zatrzymany w chwili kiedy z łupem wychodził przez okno w piwnicy. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony obecnością policjantów. Funkcjonariusze w kieszeniach zatrzymanego znaleźli skradzione z mieszkania rzeczy, w tym biżuterię i monety kolekcjonerskie na łączną kwotę blisko 2 tysiące złotych.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne włamania. Podejrzany dokonywał przestępstw również w innych miejscach, nie tylko na terenie powiatu kartuskiego, ale także w Trójmieście. Jego łupem padały pieniądze, biżuteria oraz sprzęt budowlany.

Policjanci prowadzący działania w tej sprawie przesłuchali świadków i zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Podejrzanemu przedstawiono dwadzieścia zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*