Wehikuł czasu zakopany w Muzeum Kaszubskim [ZDJĘCIA]

Wehikuł czasu, czyli skrzynia zawierająca pamiątki z naszych czasów jest już zakopana w ogrodzie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Na uroczystości obecni byli mieszkańcy Kartuz, którzy przynieśli własne pamiątki. Zobacz zdjęcia!

wehikul_czasu_001

Obraz 1 z 38

fot. Alicja Hinc

W piątkowy wieczór w Muzeum Kaszubskim zgromadzili się mieszkańcy, aby przekazać pamiątki do wehikułu czasu. Każdy przygotował coś co chciałby przekazać przyszłym pokoleniom.

Wehikuł czasu wzbudził ogromne zainteresowanie

Grupa Rowerowe Kaszuby przyniosła m.in.: kubek oraz medal wywalczony na ostatnim triathlonie.

Tu (na przekazanej fotografii) jest aktualny zarząd towarzystwa, jest tu też nasza publikacja, która ma za zadanie wykazać jak ważną rolę pełnią Kartuzy w historii Kaszub, jak wielką rolę pełnią w rozwoju naszego regionu – powiedzieli nam przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Kartuz.

Uczennica I LO w Kartuzach przyniosła listy, opowiadanie i wiersze swoich kolegów z klasy.

Dla mnie to jest niesamowite, ponieważ my wszyscy przetrwamy tutaj na zawsze. Ja napisałam opowiadania, taki fragment z mojego życia, specjalnie go nie zakończyłam, ponieważ to daje taką możliwość nieśmiertelności. To co tu zostaje nigdy nie zniknie, i nigdy się nie skończy. – skomentowała Ola.

Swój list przekazał także burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Przebywający na wyjeździe służbowym burmistrz połączył się z gośćmi za pośrednictwem portalu facebook.

Zobacz też: Żukowska Liga Orlika: mistrz już znany

– To dla naszych następców, żeby zobaczyli jak nam się żyło, jakimi sprawami się zajmowaliśmy, jakie informacje chcieliśmy im przekazać.

Mieczysław Gołuński poza listem przekazał do skrzyni również nalewki przygotowane według receptury kartuskich zakonników. Włodarz dedykował je przyszłemu następcy.

Mieszkańcy Kartuz, którzy przynieśli listy, zdjęcia i pamiątki odebrali specjalny certyfikat. W przyszłości zapewni on ich potomkom możliwość odebrania pozostawionych rzeczy. W 2117 roku kartuzjanie będą mogli odkopać i obejrzeć pozostawione rzeczy. Wiele powiedzą im na temat tego jak żyli ludzi w stolicy Kaszub na początku XXI wieku.

Wehikuł czasu – pomysłodawcy

Piotr Smoliński wyszedł z inicjatywą utworzenia skrzyni czasu. Z pomocą Miejskiej Biblioteki Publicznej a także Muzeum Kaszubskiego pomysł udało się zrealizować. Skrzynia została zakopana w ogrodzie muzeum, a w jej miejscu postawiony został pamiątkowy obelisk ufundowany przez Państwa Czerwińskich, właścicieli firmy Salonik u Marzeny.

Skomentuj: Wehikuł czasu zakopany w Muzeum Kaszubskim [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*