W Przodkowie odbył się Piknik integracyjny babć, dziadków oraz wnucząt [ZDJĘCIA] 2019

W Przodkowie odbył się Piknik integracyjny babć, dziadków oraz wnucząt [ZDJĘCIA] 2019

Kolejny Piknik integracyjny dla babć, dziadków oraz wnucząt odbył się, tym razem w Przodkowie! Impreza przyciągnęła wielu gości nie tylko z samej gminy. Było muzycznie, zabawnie i wesoło.

[Not a valid template]Impreza integracyjna przeznaczona dla babć, dziadków oraz wnuczków została zorganizowana z inicjatywy Wójta Przodkowa Andrzeja Wyrzykowskiego. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w Przodkowie 14 czerwca 2019 roku. Na gości czekało wiele atrakcji takie jak: występy dla babć, wnucząt, klauni, wesołe miasteczko, występy na wesoło z kabaretem, z pieśnią. Nie zabrakło także budki z jedzeniem oraz piciem. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś niezależnie od wieku. Na scenie swoje występy mieli między innymi magicy, dzieci z Przedszkola oraz rodzice z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Wilanowa z satyrycznym kabaretem. Z imprezy korzystali nie tylko dziadkowie i babcie z wnuczkami, ale także rodzice, mieszkańcy gminy oraz przyjezdni. W tym roku obecnych było około tysiąca dzieci. 

Zaczęło się ładnych już parę lat temu, ponieważ zawsze zwyczajowo zapraszała mnie młodzież z wychowawcami zerówek szczególnie i przedszkola samorządowego na spotkania z okazji dnia babci i dziadka. Tak sobie chodziłem na te spotkania i myślałem, że jakiś prezent by trzeba było zrobić, bo to taki fajny dzień! Ale jaki prezent przynieść dla tak dużej ilości ludzi? No i pomyślałem sobie, że może by tak przynieść prezent w postaci integracji babci, dziadka i wnuczków.- mówił Wójt gminy Przodkowa Andrzej Wyrzykowski. 

Pierwsza impreza integracyjna odbyła się w Szymbarku. Pomysł bardzo spodobał się obecnym na niej gościom i od tamtego momentu Wójt Wyrzykowski co roku zaczął organizować to wydarzenie. Następne imprezy miały miejsce w Tokarach, Warzenku, Barwiku oraz w Przodkowie. Z integracją później połączono także inny cel: poznawanie gminy. Dzięki temu goście mogą poznawać różne miejsca gminy oraz zintegrować się nawzajem. Zdarza się też często, że starsi ludzie spotykają się po latach na takiej imprezie. 

Babcia i dziadek niekoniecznie są mieszkańcami gminy Przodkowo w dużej ilości. Babcia i dziadek nawet będąc mieszkańcem okazuje się, że też nie znają całej gminy, więc fajnie byłoby gdyby też ją poznali.Tak więc powstał pomysł, żeby robić takie spotkania w różnych miejscach gminy.– mówił Andrzej Wyrzykowski.  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*