fot. SP nr 2 w Kartuzach

Uczniowska rywalizacja w XLI Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Drogowym

Jak dużo dzieci i młodzież z kartuskiej gminy wie o bezpieczeństwie drogowym? Zweryfikowały to eliminacje w Kartuzach. Przyszli kierowcy mieli okazję wykazać się m.in. umiejętności udzielana pierwszej pomocy.

[Not a valid template]We wtorek po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży z gminy Kartuzy. Uczestnicy Turnieju rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły gimnazjalne. Uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Następnie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy na rowerze po Miasteczku Ruchu Drogowego oraz po torze przeszkód.

Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji w tym roku czuwała komisja w następującym składzie mł. asp. Krzysztof Dzięcielski oraz sierżant szt. Adam Marszałkowski.

Gminę Kartuzy na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 26 kwietnia, będą reprezentować drużyny ze SP nr 2 w Kartuzach i Gimnazjum mr 1 w Kartuzach.

kategoria szkół podstawowych
I miejsce – SP nr 2 w Kartuzach
II miejsce – Zespół Szkół w Kiełpinie
III miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
Najlepszym uczestnikiem turnieju w tej kategorii został Wojciech Kwidziński (SP nr 2 w Kartuzach)

 

kategoria szkół gimnazjalnych
I miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach
II miejsce – SP nr 1 w Kartuzach z oddziałami gimnazjalnymi
III miejsce – Zespół Szkół w Kiełpinie
Najlepszym uczestnikiem turnieju w tej kategorii został Konrad Socha (Gimnazjum nr 2 w Kartuzach)

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*