Uczniowie ze Wzgórza wzięli pod swoje skrzydła młodszych [ZDJĘCIA]

Młodzież z ZSZiO w Kartuzach przygotowała warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Omawiano m.in.: zagrożenia w Internecie, rolę kolorów w reklamie czy też tajniki pieniądza i finansów. Zobacz zdjęcia!

Uczniowie ze wzgorza006

Obraz 1 z 11

fot. nadesłane

Uczniowie ze Wzgórza dostosowali trudność zajęć do grup wiekowych. Dzięki temu w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach pojawili się uczniowie ze szkół podstawowych w Kamienicy Królewskiej, Chmielnie, Szymbarku. Przybyli także gimnazjaliści z Klukowej Huty i Miechucina.

Pieniądz, komputer, internet, kolor, muzeum..

Ciekawe doświadczenie„, „Fajnie że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą” – tak warsztaty skomentowali uczniowie technikum, którzy grali pierwsze skrzypce podczas interesujących zajęć. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Kaszubskie, a dzięki porozumieniu z dyrektor placówki to uczniowie technikum mogli pełnić rolę przewodników po obiekcie. 

– Było to spore przedsięwzięcie, brak pewności czy się uda, czy będzie zainteresowanie… Sporo niewiadomych, ale ten pomysł „chodził za mną” od dłuższego czasu, więc spróbowaliśmy. Bardzo fajnie że znalazła się chętna i odpowiedzialna i co najważniejsze kreatywna młodzież. Bo to właśnie oni, włożyli najwięcej pracy, poświęcili swój wolny czas. Jesteśmy, razem z p. Justyną Kluge – koordynatorem działań, wdzięczne Sylwii Szreder i Karolinie Sierockiej z kl. III TOR – kolory w reklamie, Kacprowi Beirowskiemu i Piotrowi Dawidowskiemu z kl. III TI – informatyka, komputery, Klaudii Flisikowskiej, Marcie Okroj i Manueli Belgrau z kl. III TE – pieniądz, finanse oraz przewodnikom muzealnym: Oli Wiczling z kl. II LOb, Sylwii Szreder z kl. III TOR oraz Karolinie Naczk, Patrycji Leyk i Arturowi Dampc z kl. I TOR – bez Was nie udałoby się zrealizować tego przedsięwzięcia – powiedziała Marlena Meisner – Kwiatkowska koordynatorka projektu.

Zobacz też: Budowa dworca w Kartuzach przebiega zgodnie z planem! [ZDJĘCIA]

Organizatorzy warsztatów pragną złożyć specjalne podziękowania dla Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach i pani dyrektor Barbary Kreft.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*