„Ty też możesz uratować życie”, czyli somonińskie warsztaty z pierwszej pomocy

„Ty też możesz uratować życie”, czyli somonińskie warsztaty z pierwszej pomocy

Pod koniec maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej „Ty też możesz uratować życie”. W udzielaniu pierwszej pomocy najważniejszy jest czas, kluczowe są pierwsze 4 minuty, które grają decydującą rolę w możliwości przeżycia pacjenta po zatrzymaniu krążenia.

Udzielanie pierwszej pomocy powinno być umiejętnością, którą posiada każdy z nas, ponieważ każdy może stać się świadkiem zdarzenia, w którym ucierpieć może drugi człowiek. Nasze działania muszą być wówczas przemyślane i spójne, koniecznie trzeba pamiętać, że każda pomoc z naszej strony jest wskazana.

Podczas warsztatów przypomniano, jak się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy, m. in. jak rozpoznać i postępować przy padaczce, udarze, zasłabnięciach lub przy zawale. W części praktycznej natomiast przypomniano poprzez ćwiczenia, jak wykonać RKO, czyli Resuscytacje Krążeniowo-Oddechową oraz jak korzystać z AED.

Reklamy

Warsztaty zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wydarzenie było współfinansowane ze środków profilaktyki uzależnień w Gminie Somonino.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*