Kurs tańca kaszubskiego

Kurs tańca kaszubskiego: nabór trwa

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie wraz z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ogłaszają nabór na roczny Kurs Tańca Kaszubskiego!

Zajęcia praktyczne i teoretyczne kursu, który składa się 9 comiesięcznych 16 godzinnych zjazdów (sobota/niedziela), łącznie ponad 140 godzin, rozpoczną się w październiku. 

Zobacz też: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice”: koncert jubileuszowy [ZDJĘCIA]

Zajęcia praktyczne: kaszubski taniec ludowy, rytmika i podstawy wiedzy o muzyce, folklor i zabawy dziecięce oraz technika taneczna. Zajęcia teoretyczne: podstawy i lektorat j. kaszubskiego, etnografia Kaszub, folklor muzyczny i taneczny Kaszub oraz kompozycja tańca i tworzenie widowisk tanecznych.

Reklamy

Koszt – tylko 1700 zł za cały kurs (850 za semestr).

Wypełnione zgłoszenia (druk dostępny na stronie muzeum) dostarczyć należy do końca września 2016 do: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo.

Pytania o stronę formalną i finansową kursu można kierować na e-mail: dm@muzeum.wejherowo.pl, tel: (058) 672-29-56. Pytania natury organizacyjnej i merytorycznej prosimy kierować do koordynatora kursu – Marka Czarnowskiego – e-mail: marek.czarnowski@gmail.com.

Po ukończeniu kursu jego uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności i zasób wiedzy, niezbędne do prowadzenia zajęć tańca kaszubskiego. Liczba miejsca ograniczona.Decyduje kolejność zgłoszeń! 

Skomentuj: Kurs tańca kaszubskiego: nabór trwa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*