Fot.: UG Żukowo

Stulatka z Żukowa: Agnieszka Mądra [ZDJĘCIA]

Stulatka z Żukowa, Agnieszka Mądra, swoje setne urodziny z udziałem przedstawicieli władz gminy i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego obchodziła we wtorek 4 kwietnia. Zobacz zdjęcia!

1

Zdjęcie 1 z 5

Fot. UG Żukowo

Stulatka z Żukowa nieco zaskoczona 

Stulatka z Żukowa była nieco zaskoczona… liczbą gości. W urodzinowej uroczystości prócz rodziny udział wzięli przedstawiciele gminnej władzy i KRUS-u. 

Zobacz też: Żukowskie Misterium Męki Pańskiej odbyło się po raz czwarty [ZDJĘCIA]

Stulatka z Żukowa: pogodna, uśmiechnięta i zaczytana

Pani Agnieszka Mądra  urodziła się 4 kwietnia 1917 roku w Kosowie w gminie Przodkowo. Była najstarszą z rodzeństwa. W 1947 roku została mieszkanką Żukowa. Miała wtedy 30 lat.

Reklamy

Dwadzieścia dwa lata później została wdową. Po 19 latach małżeństwa przyszło jej samej wychować czwórkę dzieci oraz prowadzić gospodarstwo domowe.

Uwielbia czytać i ciągle nie korzysta z okularów, a czyta wszystko co wpada jej w ręce od gazet po książki – opowiada rodzina– Jeszcze w wieku 92 lat o własnych siłach poszła zagłosować w wyborach.

Jubilatka, przyznaje, że je mało, ale tłusto.  Życie przyjmuje takim, jakim jest.. Nie przejmuje się. – Szczęśliwie jakoś omijały ją wszelkie choroby. W szpitalu była tylko raz w wieku 92 lat  mówi jej najmłodsza córka. 

Stulatka z Żukowa i jej rodzina

Agnieszka Mądra  doczekała się 4 dzieci, 15 wnucząt i 26 prawnucząt. Dba o wszystkich i chętnie gości w domu. Pogodną, starszą panią chętnie odwiedzają młodsi i starsi członkowie rodziny.

Skomentuj: Stulatka z Żukowa: Agnieszka Mądra [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*