Krzysztof Stanowski w mocnych słowach o gminie Stężyca – „Wszystko by się pięknie spinało, gdyby nie futbol.”

Krzysztof Stanowski w mocnych słowach o gminie Stężyca – „Wszystko by się pięknie spinało, gdyby nie futbol.”

Jaka jest prawdziwa sytuacja Raduni Stężyca? Krzysztof Stanowski, na portalu Weszło!, w mocnym słowach opisuje swoje obawy i krytykuje działania Wójta Tomasza Brzoskowskiego. „Niebezpieczeństwo polega na tym, że takie kluby jak Radunia niszczą piłkę”.


Tradycyjnie, we wtorek, na portalu Weszło! ukazał się felieton cenionego dziennikarza piłkarskiego, Krzysztof Stanowskiego. Tym razem, poświęcony Raduni Stężyca. 

Choć w listopadzie, na tym samym portalu ukazał się już materiał o stężyckim klubie, to różnią się one diametralnie. Pierwszy niezwykle pozytywny, natomiast drugi pełen jest słów krytyki, i jak sam pisze Krzysztof Stanowski: Wydaje mi się także, że wójtowie nie powinni cudzymi pieniędzmi bawić się w Football Managera na żywo. 

Zobacz też: Tomasz Brzoskowski, Wójt Gminy Stężyca – „Na dywaniku” [29.11.2018]

Krzysztof Stanowski pisze o rażącej niegospodarności Wójta Tomasza Brzoskowskiego. Wskazuje tutaj na finansowanie klubu z pieniędzy gminy, jednocześnie podając wypowiedzi włodarza o brakach pieniędzy na oświatę.

„W internecie znalazłem budżet Stężycy na rok 2018. Przychody – 64 miliony złotych. Koszty – 66 milionów. Jak łatwo policzyć: dwa miliony deficytu. Wszystko by się pięknie spinało, gdyby nie futbol.”

Dowiadujemy się też o umowach, które piłkarze podpisują z Gminą Stężyca, jednocześnie grając bez kontraktów piłkarskich. Tym samym grają „amatorsko”. Jednak jeżeli tak jest, to nie powinni otrzymywać wynagrodzenia. Jak pisze K. Stanowski: Otóż piłkarze grają jako amatorzy, a podpisują na przykład fikcyjne umowy z gminą. Mamy więc PRL, kiedy piłkarze chodzili raz w miesiącu do kopalni, ale tylko po to, aby odebrać pensję.

Zobacz też: TV z Kaszub: Radunia Stężyca przygotowuje się do rundy wiosennej

„Tego rodzaju kluby odpychają prywatnych inwestorów od futbolu. Takich, którzy chcą zrobić wszystko zgodnie z przepisami i którzy rzeczywiście chcą w piłce działać i iść w górę. Bo Stężyca co chce zrobić? Zagrać w ekstraklasie? W pierwszej lidze? To jest jakiś sen wariata?”

Cały materiał dostępny jest TUTAJ.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*