fot. mat organizatora

Spotkania z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży

W środę, 13 grudnia G0minna Biblioteka w Somoninie zorganizowała w Szkole Podstawowej w Egiertowie oraz Szkole Podstawowej w Borczu spotkanie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży.

DSC_1051

Zdjęcie 1 z 7

Fot. GOK Somonino

Jakub Skworz jest autorem m.in. takich dzieł, jak „Męskie rozmowy nastolatka”, „Prawie bajki”, czy serii o Księżniczce Adeli.

Zobacz też: Koncert Dzieci Dzieciom odbył się już po raz siedemnasty [ZDJĘCIA]

Podczas spotkania poświęconego książce „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz” dzieci z  klas IV-VII poznały historię wieszcza od urodzenia do momentu napisania „Pana Tadeusza”.

Reklamy

Poznały Mickiewicza nie jako wielkiego wieszcza, tylko człowieka z krwi i kości, który również zmagał się ze swoimi lękami oraz słabościami.

Autor wspólnie z dziećmi rozmawiał o tym czy chcą podróżować po świecie? Być sławni ? Być wolni i żyć tak, jak mają na to ochotę? Spotkanie miało na celu pokazanie, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami. Jeśli zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka ją wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda. Jak sam autor mówi – Trzeba tak jak Adam Mickiewicz odkryć swoją pasję i powołanie.
Spotkanie idealnie wpisało się w rozpoczynające się w 2018 roku obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 220-stej rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

Skomentuj: Spotkanie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*