Sport. Uczennice SP w Baninie mistrzami Woj. Pomorskiego w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

Po zwycięstwach na szczeblu gminy Żukowo, pow. kartuskiego i półfinału wojewódzkiego uczennice szkoły w Baninie awansowały do ścisłego finału. Zawody o mistrzostwo woj. pomorskiego odbyły się w Nowej Karczmie, gdzie spotkało się sześć najlepszych drużyn, które przebrnęły przez te eliminacje.

Los skojarzył dziewczęta z Banina w grupie z SP 12 Tczew (23 : 9) i drużyną gospodyń SP Nowa Karczma (15 : 14). Po zwycięstwach w obu meczach awansowały do finału turnieju. W finale pokonały zwyciężczynie drugiej grupy SP 2 Ustka (25 : 12) i wywalczyły mistrzostwo.

To nie jedyny taki sukces dziewcząt z Banina. Wcześniej wywalczyły II miejsce w Pomorskiej Lidze Piłki Ręcznej Młodziczek, a co za tym idzie awans do 1/16 Pucharu Polski ZPRP. Pierwszy turniej o puchar odbył się w Warszawie (29.04 – 1.05), w którym uległy C&F Agrykoli Warszawa, wygrały z MKS Truso Elbląg i KRP Białystok.

Awansowały do kolejnego szczebla. Teraz pojadą do Krakowa (12-15.05) na 1/8 a ich przeciwniczkami będą Kusy Kraków, MKS Brodnica i MKS Victoria Świebodzice. Trenerką zespołu jest Iwona Błaszkowska.

Skład drużyny: Kinga Rzeszot, Maja Statnik, Amelia Sławska, Kinga Ceschica-Wensierska, Pola Socha, Oliwia Łojek, Katarzyna Marciniak, Oliwia Pupp, Kinga Smuga, Julia Gniba, Kornelia Gosz, Anna Szwaba, Karolina Rynkiewicz, Natalia Kobierowska, Victoria Cichosz, Emilia Morawska.