Sport. P. Teclaf zwyciężył w międzynarodowym turnieju szachowym w Białymstoku

Sport. P. Teclaf zwyciężył w międzynarodowym turnieju szachowym w Białymstoku

Paweł Teclaf, mistrz z klubu Ormuzd Kartuzy odniósł kolejny sukces. W pięknym stylu zwyciężył w 41. Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Kartuski arcymistrz nie poniósł ani jednej porażki – wygrał pięć partii, a cztery zremisował.

Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ludwika Zamenhofa to jeden z ważniejszych turniejów królewskiej gry w Polsce. W zawodach wzięło udział ponad 300 szachistów z 11 federacji szachowych.

Rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Na partię przeznaczono 90 minut plus 30 sekund na posunięcie. Paweł rozegrał dziewięć partii, wygrywając pięć i cztery remisując, co zapewniło mu pewne zwycięstwo.

Reklamy

Celem turnieju jest popularyzacja postaci Ludwika Zamenhofa (1859-1917) – twórcy języka międzynarodowego esperanto, poligloty, lekarza.

Wydarzenie organizowane jest od ponad 40 lat, a jego inicjatorem w 1979 roku był Jan Górski, ówczesny prezes Okręgowego Związku Szachowego Wojewódzkiej Federacji Sportu w Białymstoku.Organizatorem zmagań jest MUKS Stoczek 45 Białystok.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*