Sport. Mistrzostwa Polski Kick Light Kadetów i Mistrzostwa Polski Light Contact Juniorów

Sport. Mistrzostwa Polski Kick Light Kadetów i Mistrzostwa Polski Light Contact Juniorów

Między 14 a 16 maja we Włoszakowicach blisko Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski Kick Light Kadetów i Mistrzostwa Polski Light Contact Juniorów. W turnieju uczestniczyło 558 zawodników z 87 polskich klubów. Kartuzy reprezentowała 13-osobowa ekipa „rebeliantów” z trenerem Patrykiem Zaborowskim i sekundantem Sebastianem Miłoszem.

Na Kaszuby trafiło 6 medali, w tym 2 medale złote oraz 4 lokaty w klasyfikacji drużynowej Light Contact dla „Rebelii”. Tytuł Mistrza Polski zdobył Armin Wilczewski z kartuskiej „Rebelii”, który po 3-ech walkach zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii do 74 kg. Młody mieszkaniec miejscowości Tokary kolejny raz był poza zasięgiem rówieśników, wygrywając dwie walki przed czasem. Znakomicie zawalczył też mieszkaniec Sierakowic, reprezentujący tamtejszy klub „Rebelia Sierakowice” Błażej Pepliński, który w kategorii do 57 kg wygrał 4 walki, zdobywając Czempionat Polski w kategorii wiekowej kadetów.

Powody do radości ponownie mają kibice z Sierakowic, a to dzięki Kacprowi Śleszyńskiemu, który z zawodów przywiózł srebrny medal w kategorii 69 kg juniorów. Utytułowany zawodnik ze Szklanej stoczył aż 5 walk. W walkach eliminacyjnych pokonał wielu utytułowanych zawodników i dopiero w finale uległ przedstawicielowi Zielonej Góry. Brązowe medale w trzech walkach wywalczyli kadeci – Damian Czaja 47 kg, Mateusz Zając 63 kg oraz Nikodem Wilczewski 57 kg, który pewnym krokiem zmierza w ślady brata Armina.

Reklamy

Pozostali zawodnicy nie dostąpili zaszczytu dojścia do strefy medalowej w tak mocno obsadzonym turnieju. Bardzo dobre, emocjonujące walki stoczyli Margareta Kąkol 60 kg ,Szymon Szyca 47 kg, Adam Miłosz 69 kg, Antoni Rybak 74 kg, Artur Bożyk 57 kg, Kamil Kąkol 74 kg oraz Bartosz Zając 42 kg. Liczba zgłoszonych zawodników pokazuje, jak ciężkim sprawdzianem były tegoroczne mistrzostwa.

-W 2023 roku zobaczymy kickboxing na Igrzyskach Europejskich, co tylko potęguje listę zgłoszeń na kolejne czempionaty. Tegoroczny plan przygotowania startowego był utrudniony przez pandemię, ale mimo to udało nam się doskonalić wszystkie składowe treningu. Doskonale spisała się ekipa na co dzień trenująca w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, która w klasyfikacji medalowej wyprzedziła drużynę z Kartuz – mówi P. Zaborowski. – Ciężkie czasy nie pokrzyżowały nam planów, a pomoc kartuskiego urzędu z burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim i kierownikiem Wydziału Kultury i Sportu Dariuszem Lasem pozwala nam rozpościerać skrzydła. Dziękujemy kibicom za doping, słowa uznania oraz gratulujemy wszystkim drużynom zwycięstw.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*