Sport. 30. Żukowski Przełaj za nami. Zobacz zdjęcia!

Sport. 30. Żukowski Przełaj za nami. Zobacz zdjęcia!

Prawie pół tysiąca biegaczy stanęło na starcie 30. Żukowskiego Przełaju. W minioną niedzielę w Parku nad Jeziorkiem miało miejsce święto biegowe Żukowa.

Impreza rozpoczęła się od III Żukowskiej Sztafety. We wszystkich sztafetach biegowych zwyciężyły ekipy z grupy Kujawscy Runners, natomiast w nordic walking Aktywni Postomino. Resztę najwyższych miejsc podium zgarnęły zespoły Polipack Team GWE.

Kolejnym punktem programu był bieg na 6 km, w którym najlepsi okazali się Andrii Pyvovar z Kijowa i Ewelina Paprocka z Luzina. Następnie na starcie stanęli najmłodsi, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych w 17 biegach.

Reklamy

A na koniec prawdziwa gratka, czyli Bieg Woja Żuka, bieg z przeszkodami, który był tak widowiskowy, że przyciągnął sporą widownie. Tutaj najlepsi na mecie byli Łukasz Kujawski z Żukowa i Patrycja Teska z Gdyni. Szczegółowe wyniki znaleźć można TUTAJ.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pakiety startowe, posiłek regeneracyjny, a także dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych. Na najlepszych czekały medale, puchary, nagrody rzeczowe, vouchery, a także nagrody finansowe.

Wręczali je Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo, Witold Szmidtke, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Andrzej Karczewski, przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji, a także Aleksandra Rogalewska-Kania, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

Imprezę wsparli Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Kaszubskie Składy Handlowe Żukovia i Gabinet Podologiczny Dorota Woźnica.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*