Somonino. Pomoc dla Ukrainy ruszyła do Lwowa

Somonino. Pomoc dla Ukrainy ruszyła do Lwowa

Produkty żywnościowe, artykuły higieniczne, ubrania, pościele, artykuły papiernicze, zabawki dla dzieci, a także jeden materac – to dary dla Ukrainy, jakie udało się zebrać w ostatnich dniach w gminie Somonino, które, zgodnie z zapowiedzią wójta Mariana Kowalewskiego, zostały przewiezione do seminarium we Lwowie.

W minioną sobotę w salkach katechetycznych parafii w Somoninie liczna grupa wolontariuszy pakowała dary, które przez ostatni tydzień zebrała cała społeczność gminy Somonino. Do gminnej akcji dołączyło się także Kartuskie Centrum Caritas, które zebrało dary w parafii pw. Wojciecha w Kartuzach.

Prawie całość zebranych produktów udało się zapakować na 10. paletach, w tym cała jedna paleta jajek od jednego z darczyńców. Zebrano produkty żywnościowe, artykuły higieniczne, ubrania, pościele, artykuły papiernicze, zabawki dla dzieci, a także jeden materac.

Reklamy

Ogromne podziękowania należą się mieszkańcom gminy Somonino, społeczności szkół podstawowych, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, strażakom z OSP Hopowo, Goręczyno i Somonino, proboszczom z parafii w Somoninie, Goręczynie i Hopowie za wsparcie informacyjne i organizacyjne, cukierni „Alicja” z Kiełpina za poczęstunek dla wolontariuszy, 32 wolontariuszom, którzy sortowali i pakowali przekazane dary oraz Panu Markowi z Grzybna i jego najbliższym, za nieodpłatny transport darów bezpośrednio do seminarium we Lwowie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*