Skandaliczne zachowanie Piotra Szubarczyka! Jest reakcja IPN

O wypowiedziach i skandalicznym zachowaniu Piotra Szubarczyka podczas spotkania w gminie Czarne (powiat człuchowski) mówi cała Polska. Zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zgłosił skargę do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

W gminie Czarne (powiat człuchowski) odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie potencjalnego postawienia pomnika Żołnierzy Wyklętych. Na spotkaniu obecny był także pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, Piotr Szubarczyk. 

Podczas wystąpienia jednego z mieszkańców, który zabrał głos przeciw pomnikowi, Piotr Szubarczyk zaczął wygłaszać skandaliczne wypowiedzi. 

– Łże pan jak pies. Pan kłamie! – padało z ust pracownika IPN.

A to tylko niektóre z wielu wypowiedzi, które padły podczas spotkania. Nie zabrakło również drwin i bezpardonowego ataku na mieszkańca gminy Czarne. (Całość wypowiedzi i zachowania Piotra Szubarczyka można zobaczyć na materiale wideo).

Ostatecznie zagłosowało 996 osób. Głosów ważnych było 990. Za pomnikiem opowiedziało się 178 głosujących, przeciwko 812.

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który skierował skargę na Piotra Szubarczyka do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

– W związku z sytuacją zaistniałą w sobotę 7 kwietnia 2018 r., podczas pomnikowej publicznej dyskusji w miejscowości Czarne – władze Oddziału IPN w Gdańsku podjęły decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego, w tym w szczególności przyczyn i powodów zachowania pracownika Oddziału pana Piotra Szubarczyka. Jednocześnie informujemy, że nie akceptujemy formy dyskusji i zachowań, jakie miały miejsce na tym spotkaniu – poinformował na swojej stronie IPN oddział w Gdańsku.

Sprawę skomentował także Sławomir Cenckiewicz, wiceprzewodniczący Kolegium IPN.

Piotr Szubarczyk jest osobą ściśle związaną z powiatem kartuskim. Przez wiele pracował, jako nauczyciel m.in. w I LO w Kartuzach oraz szkole w Goręczynie. Był też redaktorem naczelnym Gazety Kartuskiej. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*