Sierakowice. Ukradł rower ministranta. Teraz grozi mu więzienie

Sierakowice. Ukradł rower ministranta. Teraz grozi mu więzienie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sierakowicach zatrzymali w zeszłym tygodniu 52-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru o wartości blisko 1800 złotych. Skradziony rower został odzyskany i przekazany właścicielowi. Za popełniony czyn sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku minionego tygodnia policjanci z Sierakowic otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru, do której doszło na parkingu przy kościele. Właścicielem roweru był ministrant, który w chwili kradzieży był w świątyni. Złodziej wykorzystał moment pozostawienia roweru bez nadzoru i go ukradł.

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego i uzyskanym informacjom ustalono, że sprawcą kradzieży jest 52-letni mieszkaniec gminy Sierakowice. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Reklamy

Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony rower został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Policjanci przypominają właścicielom jednośladów, aby zabezpieczali swoje rowery, mocując je na przykład do stałych elementów ogrodzenia czy stojaków rowerowych. Nie zapominajmy również, aby zabierać ze sobą bagaż, saszetki, dokumenty, kaski rowerowe, czy inne elementy dające się łatwo zdemontować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*