Santa Run Kartuzy 2018: ponad 900 chętnych [ZDJĘCIA]

Santa Run Kartuzy 2018 już 17 grudnia. Na oficjalnych listach startowych widnieje już 810 nazwisk zawodników z całego kraju. Organizatorzy czekają na potwierdzenie udziału przez kolejnych 130 biegaczy.

 

 

czapka_sportowa_dla_przebranych (1)

Obraz 1 z 5

fot. mat. organizatora

Santa Run Kartuzy 2018: będzie rekord

Najprawdopodobniej w biegu głównym zafiniszuje o 300 zawodników więcej niż przed rokiem, podczas pierwszej edycji! Zawodnicy na trasę biegu wyruszą 17 grudnia o godz. 14.30. W stolicy Szwajcarii Kaszubskiej zrobi się kolorowo.

– Dla przebierańców przygotowany został także konkurs – wyłonimy 10 najładniejszych przebierańców i wręczymy zawodnikom nagrody, m.in. statuetki za miejsca 1-3 oraz nagrody rzeczowe i vouchery. Warto więc szykować nietuzinkowe przebranie. – zachęcają organizatorzy.

Wszyscy którzy zdecydują się pokonać 7-kilometrową trasę biegiem otrzymają specjalne nagrody – wygodne czapki sportowe wykonane z elastycznego materiału.

REKLAMA

Santa Run Kartuzy 2018: Pogoń za Mikołajem

– Listy na biegi dziecięce w „Pogoni za Mikołajem” są już zamknięte. Wystartuje w nich 360 małych sportowców w wieku od 2 do 12 lat, którzy nie boją się pogody i spędzają z rodzicami czy trenerami czas aktywnie. Na mecie 6 biegów każdy uczestnik otrzyma upominki oraz stalowy medal. Ponadto przekazujemy, że niestety nie będzie możliwości zgłoszenia dzieci w dniu biegu. – informuje sztab organizacyjny.

Zobacz też: Mikołajkowy Bieg Zdrowia w Kartuzach: zdjęcia zawodników cz. 1 [ZDJĘCIA]

Natomiast w bieg głównym Santa Run Kartuzy pozostało jedynie 190 pakietów startowych. Zgłoszenia będą aktywne do 10 grudnia lub do wyczerpania miejsc. Na listach startowych znajdziemy wielu utytułowanych zawodników pochodzących z Kaszub: Dominikę Nowakowską, Marka Kowalskiego czy Łukasza Kujawskiego.

Przyjmowane SĄ jeszcze zgłoszenia na paradę rowerową „Mikołaje na Rowerach”. Sympatycy dwóch kółek w okolicznościowych strojach zwartą kolumną pokonają 10 kilometrową trasę głównymi i bocznymi ulicami Kartuz.

Santa Run Kartuzy 2018: bardzo smacznie na mecie!

Już po biegu dla wszystkich uczestników czekać będzie pyszna klasyczna wojskowa grochówka ufundowana przez firmę KASTEL TRANASPORT z Somonina. Ale to nie wszystko. Ponadto zawodnicy będą mogli posilić się po starcie barszczykiem i pasztecikiem, na który zaprasza LARY BAR z Kartuz, główny partner gastronomiczny. Biegacze otrzymają również orzeźwiający i energetyczny bananowy shake przygotowany przez Catering Fifi. Zarówno przed biegiem, jak i po, wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki – wypić kawę lub herbatę.

Miasteczko biegowe zlokalizowane jest w Parku Solidarności, a główną bazą jest Partner imprezy – Kartuskie Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1. Biuro zawodów czynne już od godziny 10:00.

 

Skomentuj: Santa Run Kartuzy 2018: ponad 900 chętnych [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*