Ruszają zapisy do cyklu Kaszuby Biegają 2018

Kaszuby Biegają 2018 to 12 biegów. Cykl rozpocznie się 10 marca prologiem w Chwaszczynie. Zawodnicy przebiegną 10 kilometrów. Zapisy już ruszyły.

fot. Waldek Kaiser

Biegi w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2018 będą się odbywały średnio co trzy tygodnie w różnych miejscach Kaszub. Biegacze będą mogli podziwiać uroki przyrody, lasy, jeziora krajobrazy.

Zobacz też: Biegi na Kaszubach [ZDJĘCIA]

Zawodnicy, którzy ukończą wszystkie biegi zostaną uhonorowani „Kaszubskim Stolemami”. Warto w tym miejscu odnotować, że w roku 2017 „Stolemy” zdobyły 73 osoby na około 8 tys. osób uczestników.

Aby uatrakcyjnić biegową zabawę organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w postaci m.in.: biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży, festynów, rywalizacji drużynowej pn. „Liga Biegowa”. Biegi główne przeprowadzane będą w 15 kategoriach wiekowych. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbywać się będzie elektronicznie.

Organizatorzy nie zapomnieli o przedszkolakach, którzy będą mogli swych sił  na dystansie 100 m.

Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie unikatowy medal i ciepły posiłek. Najlepsi mogą liczyć na nagrody. Każda osoba, która do końca grudnia br. zapisze się na cały cykl będzie mogła wybrać numer startowy.

Dla uatrakcyjnienia biegowego roku 2018 na Kaszubach organizatorzy cyklu KB zapraszają również do wzięcia udziału w:

II. Festiwalu Biegów Polski Północnej, który odbędzie się w Wdzydzach w dniach 8-10.06.2018r. oraz w cyklach;

II. Biegowe Grand Prix Kaszub;

Kaszuby Biegają na 5 / około 10 imprez biegowych na 5 km – cykl organizowany jest na prośbę osób, które zaczynają swoja przygodę z bieganiem/.

Tytułu najlepszych biegaczy na Kaszubach w roku 2017 bronić będą Ewa Maj – Płotka oraz Jarosław Richert, oboje z Wejherowa.

Do klasyfikacji końcowej /26k ategorie/ liczone będzie 9 biegów z dwunastu w tym 2 półmaratony oraz dwa biegi 15 km lub 3 półmaratony  i jeden bieg 15 km.

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.

„Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie unikatowy medal i ciepły posiłek. Najlepsi mogą liczyć na nagrody. Każda osoba, która do końca grudnia br. zapisze się na cały cykl będzie mogła wybrać numer startowy.

Zapisy na stronie:  www.zapisy.info

Skomentuj: Ruszają zapisy do cyklu Kaszuby Biegają 2018

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*