„Rowerowy Maj” wśród uczniów szkoły w Goręczynie

„Rowerowy Maj” wśród uczniów szkoły w Goręczynie

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie (gm. Somonino) brali po raz kolejny udział w kampanii „Rowerowy Maj” organizowanej przez miasto Gdańsk. Wiosenna kampania co roku zachęca uczniów do wybierania roweru podczas codziennej podróży do szkoły poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji.

W piątek 7 czerwca podczas festynu rodzinnego w Goręczynie odbyło się uroczyste zakończenie rowerowej inicjatywy. Były gratulacje i nagrody rzeczowe dla uczestników, podsumowanie rezultatów i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych.

Dzieci biorące udział w festynie korzystały też ze stoisk edukacji ekologicznej, takich jak stacja rowerowa przetwarzających energię czy planszowa gra ekologiczna. Podczas imprezy dostępne było także stoisko informacyjne urzędu gminy na temat programu Czyste Powietrze.

Reklamy

Kampania edukacyjna w ramach zadania „Weź oddech w Gminie Somonino” dofinansowanego ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*