Remont budynku świetlicy wiejskiej w Starkowej Hucie już niebawem

Remont budynku świetlicy wiejskiej w Starkowej Hucie już niebawem

W piątek 15 marca gmina Somonino podpisała umowę z wykonawcą zadania „Remont budynku dawnej szkoły w Starkowej Hucie”. Wykonawcą robót jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym firm HGO DEVELOPERS Sp. z o. o. z Chojnic.

Wartość umowy wynosi 200 798 złotych brutto. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 6 miesięcy. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z remontem elewacji budynku oraz ociepleniem stropu nad parterem wraz z robotami towarzyszącymi remontowi budynku dawnej szkoły.

Budynek jest wykorzystywany na cele społeczne, w tym świetlicowe i spotkania z mieszkańcami. Remont elewacji przyczyni się do przywrócenia walorów estetycznych budynku. Natomiast ocieplenie stropu nad poddaszem zmniejszy utratę ciepła i zwiększy efektywność energetyczną budynku.

Reklamy

Gmina dba o przywrócenie blasku temu zabytkowi już od kilku lat. W 2021 roku dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych realizowano modernizację budynku wraz z adaptacją pomieszczeń na świetlice.

Budynek znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków i pochodzi z początku XX wieku (1910 r.). Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*