Rejon Kartuzy projektu Szlachetna Paczka podsumował XVII edycję i minione cztery lata

Pełna koncertów, wspomnień i gratulacji… Za nami gala podsumowująca minione cztery lata działania rejonu Kartuzy projektu Szlachetna Paczka. Na sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury pojawili się wolontariusze i przyjaciele rejonu.

20180105_Gala_Slachetna_Paczka-34

Gala Szlachetnej Paczki w Kartuzach rozpoczęła się od niezwykłego, świątecznego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łapalice. Usłyszeć mogliśmy takie przeboje, jak: „White Christmas”, „Jingle Bells”, czy „Feliz Navidad”. Na zakończenie występu, lider rejonu Kartuzy Piotr Chistowski, przekazał na ręce dyrygenta orkiestry Wojciecha Hewelta, podziękowania za współpracę i niespodziankę. Orkiestrze wręczono pamiątkowe zdjęcie orkiestry z flagą Szlachetnej Paczki, które wykonane zostało jeszcze w 2014 roku, gdy rejon Kartuzy rozpoczął działanie. 
Po występie orkiestry, zebrani mieli okazję obejrzeć, jak rejon Kartuzy działał i zmieniał się przez ostatnie cztery lata. Zaprezentowano, przygotowany specjalnie na tę okazję, film, który pozwolił obejrzeć, co działo się w ostatnich latach w rejonie Kartuzy. 
 
35 wolontariuszy o niezwykłych sercach
 
Lider rejonu Kartuzy, Piotr Chistowski przy tej okazji nagrodził i podziękował wolontariuszom, którzy w XVII edycji projektu Szlachetna Paczka działali w rejonie Kartuzy. Przypomnijmy, że skład wolontariuszy minionej edycji stanowili: Ewa Czaja – zastępca lidera rejonu Kartuzy, liderzy zespołu: Teresa Dawidowska, Ewa Gawin, Katarzyna Grot, Katarzyna Puzdrowska, a także: Magdalena Cyra, Wiktoria Czaja, Patrycja Dawidowska, Kinga Gołąbek, Aleksandra Grzędzicka, Aleksandra Grzenkowicz, Kacper Głodowski, Natalia Jażdziewska, Agata Kreft, Kornelia Kujawska, Katarzyna Kulwikowska, Anna Lademann, Magdalena Mechlińska, Katarzyna Mielewczyk, Agnieszka Olfier, Paweł Otta, Laura Piekarska, Emilia Reglińska, Natalia Reglińska, Aleksandra Reiter, Dominik Ropela, Izabela Satrjan, Jan Stromski, Wioleta Szymichowska, Grzegorz Treder, Karolina Walkusz, Beata Wieczorkiewicz, Ewa Wieczowiecka, Justyna Wnuk-Lipińska, Marian Wnuk-Lipiński, Paulina Wołoszyk oraz Agata Wrońska
Obecnych czekała także niespodzianka. Wolontariusze przygotowali piosenkę o rejonie Kartuzy, którą zaprezentowali wspólnie na gali. Tuż po tym, na scenie pojawił się pan Ludwik którego, w minionej edycji, również odwiedzili wolontariusze Szlachetnej Paczki. Bardzo emocjonalnie opowiedział o projekcie, a także podziękował wolontariuszom za wykonaną przez nich pracę. Zagrał na akordeonie polskie kolędy, a dołączyli do niego wolontariusze i zebrana publiczność. Wszyscy razem zaśpiewali m.in. „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Bóg się rodzi”.
 
Niespodzianki i pożegnania
 
Podczas gali w Kartuskim Centrum Kultury nie brakowało koncertów. Wystąpiła także młoda, utalentowana mieszkanka gminy Somonino, Marta Goluch. W akompaniamencie Jarosława Reglińskiego zabrała obecnych w delikatne bluesowe brzmienia. 
Tuż po koncercie Marty, przyszła pora na drugą część podziękowań. Jak podkreślał podczas gali Piotr Chistowski, gala jest okazją do podsumowania minionych czterech edycji, a nie tylko ostatniej. Tym samym warto podziękować osobom i instytucjom, które wspierały rejon w tym czasie. Jak przyznał lider rejonu, podziękowań jest bardzo wiele, ale niestety nie wszystkim udało się przybyć na galę, jednak już w tym miejscu dziękuje każdemu zaangażowanemu w projekt Szlachetna Paczka. 
Podczas gali podziękowania trafiły do:
Danuty Piastowskiej, która w pierwszych edycjach działania rejonu Kartuzy pełniła rolę koordynatora regionalnego i wspierała rejon w początkach jego działania. Marty Warmijak, reprezentującej rejon Bytów, który od lat współpracuje z rejonem Kartuzy w projekcie. 
– Przedstawicieli instytucji, które od lat pomagają dotrzeć do, jak największej liczby potrzebujących osób i rodzin: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach, Gabrieli Jóskowskiej – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie, Marleny Dering – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przodkowie oraz Mariusza Florczyka – prezesa Fundacji „Słoneczne Wzgórze” i kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stężycy. 
– Osób reprezentujących samorządy w których działa rejon Kartuzy, a które wspomagały rejon w jego działaniach.
– Przyjaciół rejonu Kartuzy, a więc osób, które od dłuższego czasu, ustawicznie pomagają w działaniach rejonu i wspierają wolontariuszy: Aleksandry Maciborskiej-Pytka, Anny Król, Ireny Roszkowskiej, Beaty Bieszka, Aleksandry Kuczkowskiej oraz Krzysztofa Skiby
– Kierowcom i firmo, które pomagały wolontariuszom w transporcie paczek podczas finałów akcji. 
Na zakończenie głos zabrał ponownie lider rejonu Piotr Chistowski. Poinformował obecnych, że ta gala, ilość koncertów i podziękowań spowodowany był także osobistym podziękowaniem z projektem. Jak przyznał, na jakiś czas musi zakończyć swoją przygodę z projektem Szlachetna Paczka. 
   – Szlachetna Paczka to spory kawałek mojego życia. W tym miejscu dziękuję każdej osobie, która otworzyła swoje serce i chciała wspomóc projekt. Początki nie były łatwe, jednak przy tak niesamowitych ludziach nie ma rzeczy niemożliwych. Gdy czasami marudziłem, to wiedziałem, że zawsze mam wsparcie wolontariuszy. Cieszę się, że mogłem być częścią czegoś tak wielkiego i szlachetnego. To niesamowity projekt i przyjaźnie, które pozostaną ze mną na długie lata – mówił Piotr Chistowski. 
W tym miejscu zaskoczony został przez samych wolontariuszy. Podziękowania w imieniu wszystkich złożyła Ewa Gawin, a w prezencie otrzymał puchar dla „Najlepszego Lidera na Świecie” oraz pamiątkowy kolaż zdjęć z czterech lat działania rejonu. Był to także idealna okazja na tort oraz chwile wzruszeń. 
Na zakończenie zaproszono zebranych na tort i ciasto, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kożyczkowie. 
 
Fot: Michał Konkol

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*