Kosy. Powstanie kanalizacja sanitarna. Samorząd podpisał umowę

Kosy. Powstanie kanalizacja sanitarna. Samorząd podpisał umowę

Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnej, niezwykle istotnej dla gminy Kartuzy inwestycji. W poniedziałek burmistrz Mieczysław G. Gołuński podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z kolektorem tłocznym w Kosach. Koszt zadania to niespełna 6 milionów złotych. Jest ono w 50 proc. dofinansowane ze środków Funduszu Polskiego Ładu.

Przedsiębiorstwo Skibiński sp. z o.o. wygrało przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Kosach wraz z kolektorem przesyłowym, biegnącym z tej miejscowości do pierwszej studzienki ul. Chmieleńskiej w Kartuzach.

W poniedziałek burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński podpisał umowę z właścicielką firmy Eweliną Skrzypczak. Do przetargu na realizację zadania stanęło 7 przedsiębiorstw.

Reklamy

Najdroższa z ofert opiewała na kwotę ponad 11,4 mln złotych, najkorzystniejszą przedstawiło przedsiębiorstwo Skibiński sp. z o.o. Firma zrealizuje inwestycję za 5 995 020 złotych. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Funduszu Polski Ład. Na ten cel pozyskano dotację w wysokości 3. mln złotych.

Zadanie obejmie m. in. budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PCV (średnica fi 200 mm) o długości 1716 mb, przyłączy kanalizacji sanitarnej z rur PCV (średnica fi 160 mm) o długości 295 mb, budowę przyłącza wodociągowego i dwóch przepompowni, a także tranzyt ścieków do węzła o długości 356 mb.

Wykonawca ma ukończyć inwestycję w marcu 2024 roku.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*