Region. Wśród aukcji WOŚP rejs z marszałkiem Strukiem

Region. Wśród aukcji WOŚP rejs z marszałkiem Strukiem

Podczas tegorocznego jubileuszowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę pracować będzie około 120 tys. wolontariuszy w ponad 1600 sztabach w kraju i na świecie. Z uwagi na pandemię zbiórki i licytacje odbywają się też w internecie, a wśród nich jest rejs po Zatoce Gdańskiej z marszałkiem Mieczysławem Strukiem. „Morze i żeglarstwo są moją wielką pasją od wielu lat” – komentuje marszałek.

Tym razem pieniądze ze zbiórki WOŚP zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata. Dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. A niezbędny do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce na oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25. ośrodkach w 17. miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Co roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów są: jaskra, zaćma, rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

Reklamy

Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych. Dla przykładu w 2019 roku przeprowadzono ich prawie 650, z czego najwięcej, ponad 25 proc. stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają też na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży spowodowaną m.in. nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

Aby wspomóc WOŚP nie trzeba wychodzić z domu, gdyż z uwagi na trwającą pandemię większość zbiórek odbywa się w internecie. Wystarczy wejść na jeden z popularnych portali aukcyjnych i można wylicytować m. in. rejs po Zatoce Gdańskiej z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem.

-Jako wieloletni przyjaciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku chciałbym Państwu zaproponować licytację rejsu po Zatoce Gdańskiej w moim towarzystwie. Będzie on okazją nie tylko do podziwiania pomorskiego pejzażu, ale również do rozmowy o naszym regionie. Morze i żeglarstwo są moją wielką pasją od wielu lat, więc chętnie podzielę się nią z osobą, która wygra licytację – napisał marszałek na aukcji dostępnej pod tym adresem.

Przypominamy też, że zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego wolontariusze WOŚP, na podstawie posiadanego identyfikatora, 30 stycznia będą mogli podróżować bezpłatnie pociągami SKM oraz Polregio, kursującymi na terenie województwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*