Region. Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani

Region. Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani

Na Pomorzu potrzeba ponad 14 tys. liderów oraz wolontariuszy, aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć. Zgłoś się już dziś i bądź wsparciem dla potrzebujących!

Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z akademii, którym brakuje pewności siebie.

Już dziś możesz dołączyć do społeczności wolontariuszy obu programów, by zmieniać życie potrzebujących z najbliższej okolicy i czerpać radość z pomagania. Chcesz się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

Reklamy

-Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mają realny wpływ na życie konkretnych osób w potrzebie, uruchamiając tym samym zmianę w swojej lokalnej społeczności. Nasz wolontariat to propozycja dla osób, które wierzą, że każdemu człowiekowi, bez względu na okoliczności, należy się szacunek i zaufanie – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, organizującego Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

Potrzeba ponad 14 tys. liderów i wolontariuszy

W nadchodzących edycjach Paczka i Akademia będą potrzebowały ponad 14 tys. Liderów i Wolontariuszy.

-By w każdym rejonie Paczki i kolegium Akademii mogli działać wolontariusze, współpracujący bezpośrednio z rodzinami czy dziećmi, potrzebujemy najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów. Lider zespołu wolontariuszy to osoba, która odpowiada za działanie Paczki bądź Akademii w danej miejscowości czy dzielnicy – mówi Joanna Sadzik.

Liderzy Paczki tworzą zespoły wolontariuszy, którzy szukają rodzin w najbliższej okolicy, odwiedzają je, poznają ich potrzeby i współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek oraz kontynuują pracę z rodziną na dalszej drodze do samodzielności.

Liderzy Akademii tworzą zespoły wolontariuszy, którzy spotykają się z dziećmi podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć, pomagając przezwyciężyć trudności i odbudować poczucie własnej wartości.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących! Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*