Region. Dzieci i młodzież z Ukrainy pojadą na letni obóz na Pomorzu

Region. Dzieci i młodzież z Ukrainy pojadą na letni obóz na Pomorzu

Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni jednogłośnie podjęli uchwałę, dzięki której 300. dzieci i młodzieży ukraińskiej będzie mogło pojechać na letni integracyjny obóz na terenie Pomorza, a także Warmii i Mazur. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi blisko 750 tysięcy złotych.

Inicjatywa Samorządu Województwa Pomorskiego jest wsparciem dla tych mieszkańców Ukrainy, których wojna pozbawiła dzieciństwa i możliwości spędzania beztroskiego czasu z rówieśnikami.

-Potrzeba organizacji wakacji dla najmłodszych, straumatyzowanych wojną Ukraińców to jedna z ważniejszych i pilniejszych spraw wyraźnie komunikowana przez naszych sąsiadów podczas Międzynarodowego Szczytu Miast i Regionów w Kijowie, w którym uczestniczyła delegacja SWP – podkreśla marszałek Mieczysław Struk.

Reklamy

-Tak wygląda przyjazne wsparcie, tak buduje się przyszłość tych dwóch krajów – napisał na swoim koncie na Facebooku Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku Oleksandr Plodystyi.

Środki finansowe przeznaczone na ten cel w wysokości 750 000 złotych, zabezpieczone zostały w budżecie Województwa Pomorskiego na rok 2023.

Jeden Komentarz

  1. Wqrwiony patyiota

    A ktoś się pytał Pomorzan o zgodę? Ja nic takiego nie słyszałem i wyrażam swój srzeciw. Proszę nie mieszać w to dzieci i sponsorować rodaków a nie w większości wyznawców bandery!!! Nie ma na to mojej zgody, mało tonpomocy otrzymali!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*