Brusy. Puchar Polski w Baśkę – znamy zwycięzców [ZDJĘCIA]

W Brusach odbył się Puchar Polski w Baśkę. 9 kwietnia zmierzyło się tam 253 zawodników z całej Polski. Adam Szczypior i Alibi Kościerzyna zostali zdobywcami pucharu! Zobacz zdjęcia!

Puchar Polski Brusy001

Zdjęcie 1 z 32

Puchar Polski w Baśkę odbył się w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego. Turniej był rozgrywany według obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka” w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów.

Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania. Zwycięzca turnieju w kategorii open otrzymał telewizor 32 calowy. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 50 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali także pamiątkowy button.

Puchar Polski zdobył Adam Szczypior, drugie miejsce zajął Jerzy Gurzęda. Podium zamknął Bogusław Napieralski. Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Czapiewska, zaraz za nią sklasyfikowane zostały: Elżbieta Kruk, Halina Tandecka i Natalia Szponarska.

W rywalizacji par zwyciężyli Adam Szczypior i Andrzej Hapka – Alibi Kościerzyna, którzy wyprzedzili Bemix II Więcbork – Janusz Szydeł i Roman Grabowski oraz Hotel Zamek Gniew – Grzegorz Dąbrowski i Kazimierz Rajski.

W rywalizacji zespołów zwyciężyło Alibi Kościerzyna – kpt.Adam Szczypior, Andrzej Hapka, Maciej Grulkowski, Alfons Leman. Drugie miejsce zdobyli ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Polski Wejher Wejherowo – kpt. Mariusz Kozakiewicz, Jacek Pohl, Bogusław Napieralski, Kazimierz Sychowski. Trzecie miejsce zdobył zespół z Wielkopolski Team Jagoda Kościan – kpt. Grzegorz Ratajczak, Mirosław Kędzora, Mariusz Staroń, Adam Wysocki.

Puchar Polski jest zaliczany do rankingu Masters Polska 2017, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce.