Puchar Bałtyku Nordic Walking 2016

Puchar Bałtyku Nordic Walking 2016: zawody w Gdyni [ZDJĘCIA]

Puchar Bałtyku Nordic Walking 2016. Miłośnicy chodzenia z kijami spotkali się w niedzielę, 17 kwietnia w Gdyni. W dzielnicy Witomino Leśniczówka odbyły się bowiem drugie już w tym roku pucharowe zawody nordic walking. Zawodnicy rywalizowali na dystansów 5 i 10 km.

puchar_baltyku_gdynia_witomino_001

Zdjęcie 1 z 55

Ponad 260 zawodników wystartowało w zawodach rozgrywanych w ramach Pucharu Bałtyku w nordic walking 2016 w Gdyni. 191 wybrało krótszą trasę, a 77 – dłuższą. Rywalizowali ze sobą zawodnicy w różnym wieku. Kategorii było wiele. Jedna osoba została zdyskwalifikowana.

Dystans 5 km najszybciej pokonał Piotr Brzozowski ze Sławna (0:34:42). Kilka sekund po nim linię mety przekroczył Rafał Toporek z Przodkowa  (0:34:58). Trzeci na mecie był Przemysław Pietruszewski z Łeby.

W kategorii  pań zawody na dystansie 5 km wygrała Beata Komar z Motarzyna (0:37:47). Drugie miejsce zajęła Katarzyna szpilman z  Gdyni (0:37:54), a trzecie przypadło także gdyniance, Izabeli Towarnickiej (0:38:22).

Na dystansie 10 km triumfował Mieczysław Drawc z Gdańska (1:05:06). Drugą lokatę wywalczył Adrian Teofil z Gdyni (1:05:23). Trzeci na mecie zameldował się Nauris Rudulis (1:05:58) z łotewskiego Tukums.

Z kolei pośród pań 10 km najszybciej pokonała Adrianna Lipko (1:11:19). Druga na metę dotarła Adrianna Tofil (1:11:27). Obydwie panie z Gdyni. Trzecia na mecie znalazła się Krzysztofa Parafiniuk ze Sztumu (1:11:41).

Kolejne zawody w ramach Pucharu Bałtyku odbędą się 17 lipca w Żukowie.

Skomentuj: Puchar Bałtyku Nordic Walking 2016: zawody w Gdyni  [ZDJĘCIA]