Prezydent Adamowicz skarży dziennikarza TVP [WIDEO]

Prezydent Adamowicz skarży dziennikarza TVP do Rady Etyki Mediów. Łukaszowi Sitkowi zarzuca między innymi napastliwe zachowanie, agresja i terror słowny, brak obiektywizmu i manipulowanie przekazem.

fot. fb

– Napastliwe działania prowadzone w ostatnich dniach przez Łukasza Sitka, pracownika redakcji TVP Info, znalazły kumulację 14 września, kiedy zostałem przez niego zaatakowany po wyjściu z posiedzenia Komisji Śledczej w Warszawie. Biorąc pod uwagę konsekwentne, napastliwe i agresywne zachowanie, prezentowany przez niego skrajny brak obiektywizmu i stronniczość zdecydowałem się na złożenie przeciwko niemu skargi do Rady Etyki Mediów – mówi prezydent Paweł Adamowicz.

Zobacz też: Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej: zawody ochotniczych jednostek ratowniczych [ZDJĘCIA]

Według prezydenta Gdańska, prezentowany przez pracownika Telewizji Polskiej Łukasza Sitka poziom pracy dziennikarskiej pozostaje w sprzeczności z szeregiem zasad etycznych obowiązujących dziennikarzy, takich jak: zasada obiektywizmu, uczciwości, szacunku i tolerancji oraz zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy.

Sami dziennikarze, jak podkreśla urządnik, oceniają działalność Łukasza Sitka jednoznacznie negatywnie. Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka TVP3 Gdańsk i przewodnicząca związku zawodowego w telewizji określiła działalność Sitka mianem „brudnego dziennikarstwa”.

Film z nagraniem napaści na Pawła Adamowicza obejrzało 225 tysięcy widzów

 

To tylko fragment z napaści TVPis w osobie Łukasza Sitka . Od drzwi w Sejmie aż do parkingu kilkaset metrów od bramy . Inwektywy, krzyki i próby wyprowadzenia nas z równowagi. Telewizja publiczna nie istnieje, są za to oficerowie polityczni

Posted by Paweł Adamowicz on Dienstag, 12. September 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*