Młodzieżowa Rada Gminy Żukowo zaprezentowała projekt „Poznajmy się, zagrajmy w grę!”.

Młodzieżowa Rada Gminy Żukowo zaprezentowała projekt „Poznajmy się, zagrajmy w grę!”.

Podczas ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo młodzi radni przedstawili projekt, nad którym pracują od kilku tygodni – grę terenową „Poznajmy się, zagrajmy w grę!”.

DSC_0182

Zdjęcie 1 z 9

– Uważamy, że stworzenie gry terenowej to najlepszy sposób na integrację młodzieży, która będzie miała wspólny cel i razem będzie do niego dążyć – podkreśliła Natalia Bochan, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo.

Głównym założeniem gry jest integracja, więc startujące zespoły będą składały się z przedstawicieli różnych szkół w gminie Żukowo. 6-osobowe grupy będą docierać do wyznaczonych punktów, gdzie czekać będą na nich zadania.

Reklamy

Plusy inicjatywy wskazał również Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

– Chylę czoła, że podjęliście się takiej drogi integracyjnej. To wspaniale, że ta potrzeba integracji wypływa od Was, od młodego pokolenia – wspomniał Burmistrz Gminy Żukowo. – Ważnym jest również budowanie tożsamości z miejscem, w którym mieszkamy.

Ich prezentacji przyglądali się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Aziewicz, Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego Mieczysław Woźniak, Radny Powiatu Kartuskiego Mirosław Żeromski, Komendant Komisariatu Policji w Żukowie Dawid Knop, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke wraz z radnymi oraz dyrektorzy szkół.

Podczas sesji Burmistrz Gminy Żukowo wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczył również młodym radnym certyfikaty z okazji zakończenia szkoleń z dziennikarstwa i autoprezentacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*