Powstaje Żukowska Federacja Inicjatyw Lokalnych

Powstaje Żukowska Federacja Inicjatyw Lokalnych

Żukowska Federacja Inicjatyw Lokalnych, bo tak nazywać ma się nowopostająca organizacja, to nowy pomysł żukowskich społeczników na stworzenie szerokiej i dobrze zorganizowanej społeczności gminnej. W projekt włączyło się już 5 organizacji pozarządowych działających na terenie gminy, które zreszają około 400 członków.

Jednym z głównych inicjatorów tego projektu jest Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Królewskiego w Baninie oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby, Krystian Gachewicz.

– Już od jakiegoś czasu wspólnie z grupą zaangażowanych mieszkańców budujemy fundament pod dobrze zorganizowane i skuteczne społeczeństwo obywatelskie w Żukowie. Utworzenie federacji jest tylko kolejnym krokiem w tym kierunku – mówi inicjator federacji. 

Reklamy

Nowa inicjatywa ma być przede wszystkim narzędziem dla osób, które są aktywne i chcą działać na rzecz mieszkańców ze swojego najbliższego otoczenia – od osiedli mieszkaniowych, poprzez pojedyncze ulice, na całych sołectwach kończąc.

– Naszym celem jest wsparcie inicjatyw lokalnych, inwestycji, projektów, które są dla mieszkańców ważne i których realizacja wymaga wiele wysiłku. Współpraca jest kluczem do wysokiej skuteczności i zwiększa szanse na ostateczny sukces – wyjaśnia K. Gachewicz.  

Federacja ma zrzeszać mieszkańców z całej gminy Żukowo. Stowarzyszenia, komitety lokalne, inicjatywy nieformalne – wszyscy mieszkańcy z pomysłem na działanie będą mogli wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie wspomagać swoje projekty i skutecznie komunikować swoje potrzeby.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*