Pow. kartuski. To już jutro! Zostań potencjalnym dawcą szpiku

Pow. kartuski. To już jutro! Zostań potencjalnym dawcą szpiku

Już jutro na kartuskim Rynku (i nie tylko) będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. W ten sposób można podjąć walkę z białaczką, z którą zmagają się obecnie 11-letnia Maja z Pępowa (gm. Żukowo), a także Sylwester z Sierakowic.

Jak zostać potencjalnym dawcą szpiku?

Mieszkańców powiatu kartuskiego zapraszamy do punktów rejestracyjnych, które w niedzielę 30 kwietnia mieszczą się:

Reklamy

-Festyn przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach (godz. 10.00 – 17.00)
-Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach (godz. 08.00 – 19.00)
-Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach (godz. 08.00 – 19.00)
-Rynek w Kartuzach (godz. 08.00 – 18.00)
-Parafia Miłosierdzia Bożego w Żukowie (godz. 07.00 – 17.00)
-Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie (godz. 08.00 – 14.00)

Na miejscu każda osoba w przedziale wiekowym 18-55 lat, będąca w ogólnie dobrym stanie zdrowia, będzie mogła dokonać rejestracji. Na początku każdy chętny zostanie poproszony o odpowiedź na kilka pytań weryfikujących możliwość rejestracji.

Maja ma 11 lat, na co dzień mieszka wraz z rodzicami, siostrą i ukochanym kotem w Pępowie (gm. Żukowo). Uwielbia rysować i śpiewać, a jej wielkim marzeniem jest wyjazd do Francji i spotkanie z Kylian Mbappe.

Sylwester wraz z żoną mieszka w Sierakowicach. Swój wolny czas spędza na majsterkowaniu, grze na gitarze i czasie z najbliższymi – tematy do rozmów nigdy się im nie kończą.

Sylwester pod koniec lutego, a Maja na początku marca usłyszeli taką samą diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Aby wyzdrowieć i wrócić ze szpitalnych korytarzy do swoich najbliższych potrzebują przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Ich najbliżsi postanowili pomóc im w tej walce o wyzdrowienie organizując akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku na terenie całego powiatu kartuskiego.

Zobacz również: Kaszubi walczą z białaczką – dołącz do walki!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*