Pow. kartuski. Policja ostrzega przed oszustwami, m. in. „na węgiel”

Pow. kartuski. Policja ostrzega przed oszustwami, m. in. „na węgiel”

Kartuska policja wciąż ma do czynienia z plagą oszustów internetowych. Najnowsza metoda oszustów, chcących wyłudzić nasze pieniądze, to tzw. metoda „na węgiel”. Jedna z mieszkanek pow. kartuskiego straciła w ten sposób 4 tys. złotych.

Kartuska policja ostrzega przed oszustwami w internecie, do których, pomimo licznych apeli, wciąż dochodzi. Oszuści przebierają w różnych sposobach wyłudzenia pieniędzy. Jak już pisaliśmy, nie zabrakło metod „na rachunek za prąd”, czy też „na kryptowaluty”.

Ostatnim „modnym” sposobem, aby dobrać się do naszych portfeli, jest tzw. sposób „na węgiel”. Na policję zgłosiła się mieszkanka pow. kartuskiego, która znalazła w internecie kuszącą ofertę zakupu węgla. Zamówiła więc 3 tony. Sprzedawca zażyczył sobie za to 4 tys. złotych. Oczywiście kobieta straciła pieniądze, gdyż opał do niej nie dotarł.

Reklamy

Zobacz również: Kartuzy. 4 internetowe oszustwa w jeden dzień

Karolina Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach ostrzega, iż oszuści działają nie tylko przez portale typu OLX, ale również różnego rodzaju strony internetowe, które znikają jak tylko ktoś dokona za ich pośrednictwem zakupu. Jeden z mieszkańców pow. kartuskiego właśnie w ten sposób stracił 5,5 tys. złotych.

Mężczyzna kliknął w otrzymany od fałszywego sprzedawcy link i podał swoje dane do bankowości internetowej. Apelujemy o szczególną ostrożność dokonując zakupów w sieci.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*