Pow. kartuski. Na drogach ślisko, a kierowców „pod wpływem” nie brakuje

Pow. kartuski. Na drogach ślisko, a kierowców „pod wpływem” nie brakuje

Za oknami piękna zimowa pogoda, a co za tym idzie… ciężkie warunki na drodze. Pomimo zagrożeń, jakie niesie za sobą zimowa aura, znajdują się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. W miniony weekend kartuscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Pierwsze zgłoszenie dyżurny kartuskiej komendy otrzymał w sobotę przed godziną 22. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 24-letni kierowca audi, najprawdopodobniej podczas nieprawidłowego cofania, wjechał w płot prywatnej posesji w Sitnie (gm. Kartuzy).

Reklamy

Mundurowi zbadali trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi ma w swoim organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-latka.

Kolejnego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę w Kartuzach. Z ustaleń mundurowych wynika, że 26-letni obywatel Ukrainy, kierując citroenem, spowodował kolizję drogową z jadącym w kierunku Żukowa 57-latkiem, podróżującym oplem.

Funkcjonariusze zbadali trzeźwość 26-latka, a badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie 0,78 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy.

Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*