Ponad 74 tys. zebrane w Żukowie na WOŚP!

Ponad 74 tys. zebrane w Żukowie na WOŚP!

Mieszkańcy gminy Żukowo znów pokazali, że nie obce są im problemy innych i chętnie angażują się w pomoc potrzebującym. Sztab w Żukowie podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał 74 020, 12 zł!

 

wosp_zukowo (1)

Zdjęcie 1 z 18

Mieszkańcy gminy Żukowo znów pokazali, że nie obce są im problemy innych i chętnie angażują się w pomoc potrzebującym. Sztab w Żukowie podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał 74 020, 12 zł (stan na 14.01.2019)!

Atrakcji podczas imprezy w Żukowie nie brakowało. Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, amatorzy sportu wzięli udział w biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, a wszyscy zebrani mogli podziwiać świetnie przygotowane występy artystyczne. Tego dnia, to jednak atrakcje nie były najważniejsze, liczyła się przede wszystkim pomoc. Tegoroczna edycja orkiestry grała dla najmłodszych. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

– To niezwykle ważne, że potrafimy grać w jednej drużynie i gdy tylko zachodzi potrzeba, pomóc potrzebującym – mówi Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. – Chciałbym podziękować nie tyko mieszkańcom, którzy tego dnia wsparli WOŚP, ale też pracownikom Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie oraz wolontariuszom, którzy po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć.

W ubiegłym roku, na tym etapie (dzień po finale, aukcje są jeszcze prowadzone) w Żukowie udało się zebrać nieco ponad 60 tys. zł

– Tegoroczny wynik pokazuje, że chcemy pomagać z każdym rokiem bardziej – podkreśla Aleksandra Rogalewska – Kania, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie. – Wsparcie przedsiębiorców i sponsorów też jest istotne, bo dzięki ich pomocy możemy jeszcze mocniej „rozkręcić” kolejne edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w naszej gminie.

Wydarzenie w Żukowie tradycyjnie zakończyły się wieczornym światełkiem do nieba.

Jeden Komentarz

  1. Brawo Żukowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*