Pomieczyńska Huta. „Zielone światło” dla połączeń autobusowych

Pomieczyńska Huta. „Zielone światło” dla połączeń autobusowych

Niemożliwe stało się możliwe – połączenia autobusowe do Pomieczyńskiej Huty (gm. Kartuzy) ruszą od nowego roku. Decyzję w tej sprawie podczas ostatnich obrad podjęła Rada Powiatu Kartuskiego. Zadowolenia z tego powodu nie kryje radny Andrzej Bystron podkreślając, że przy dobrej woli i współpracy wszystko da się załatwić, inaczej niż w kartuskim samorządzie, gdzie „torpeduje się” dobre pomysły.

O problemie, z jakim borykają się m. in. mieszkańcy Pomieczyńskiej Huty (gm. Kartuzy), dyskutowano m. in. podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Do miejscowości nie dojeżdża żaden autobus, a zdecydowanie komunikacja publiczna byłaby tam bardziej potrzebna, niż chociażby komunikacja miejska w niewielkich jak na miasto Kartuzach.

Wczoraj Andrzej Bystron, radny pow. kartuskiego i były radny RM w Kartuzach poinformował na Facebooku, że sprawa połączeń autobusowych do miejscowości Pomieczyńska Huta i Hopy (gm. Przodkowo) dostała „zielone światło”. Od nowego roku bowiem do Pomieczyńskiej Huty pojadą dwa autobusy z rana i dwa popołudniu.

Reklamy

Po roku od poruszenia przeze mnie problemu braku stałego połączenia autobusowego na forum Rady Powiatu Kartuskiego udało mi się ten problem rozwiązać – informuje A. Bystron. – Podczas sesji Rady Powiatu Kartuskiego w dniu 3 grudnia podjęta została uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez powiat kartuski umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Andrzej Bystron dodaje, że przy dobrej woli i współpracy każdą sprawę można załatwić, inaczej niż – jak twierdzi – w gminie Kartuzy, gdzie „torpedowane” są dobre pomysły. Podkreśla, że to połączenie autobusowe połączy tzw. „białe plamy” na mapie powiatu po wielu latach. Pełną treść uchwały przeczytać można poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*