Gołubie Kaszubskie. Radny o wczorajszej tragedii: „Niekiedy całe rodziny traktują szlaki PKM jako dobre miejsce na spacer…”

Gołubie Kaszubskie. Radny o wczorajszej tragedii: „Niekiedy całe rodziny traktują szlaki PKM jako dobre miejsce na spacer…”

Wczorajszy śmiertelny wypadek w Gołubiu Kaszubskim (gm. Stężyca) skłonił do refleksji radnego pow. kartuskiego Andrzeja Bystrona. Napisał on na Facebooku, że „tory PKM to nie miejsce na spacery”. Komentujący zarzucili radnemu, że jego wpis sugeruje, iż to pociąg lub tory winne są tragedii. Rajca jednak wyjaśnia, iż niebawem ruch na trasach kolejowych w w pow. kartuskim będzie bardzo intensywny w związku m. in. z ich elektryfikacją. Tym samym apeluje o ostrożność i czujność, aby do takich zdarzeń więcej nie dochodziło.

Pisaliśmy dziś o śmiertelnym potrąceniu przez pociąg młodego mężczyzny, do którego doszło wczoraj w Gołubiu Kaszubskim (gm. Stężyca). Zdarzenie skomentował na Facebooku radny powiatu kartuskiego Andrzej Bystron, przestrzegając, że „tory i takie trasy to nie miejsce na spacery”. W zamieszczonym poście rajca zastanawia się też, co będzie się działo, gdy ta trasa kolejowa zostanie zelektryfikowana i pojawią się dwa tory.

Nie obyło się bez komentarzy pod wpisem radnego. Jedna z osób komentujących stwierdziła, że wypowiedź Andrzej Bystrona brzmi tak, jakby tragedii winny był pociąg lub tory. Radny wyjaśnił, że jego zdaniem w tym miejscu po prostu nie należy spacerować. Poprosiliśmy Andrzeja Bystrona o rozwinięcie swojej myśli. Radny podkreśla, że wczorajsza tragedia skłania do zastanowienia się nad tym, co zrobić, aby takie sytuacje więcej się nie powtórzyły.

-Tragedia dla rodziny, jak również tragedia dla znajomych, problemy każdego z nas w bezpośredni i pośredni sposób dotykają kilkaset osób. Nikt z nas nie żyje samotnie w bańce zwanej życie. Zachowanie każdego z nas powoduje jakby fale, które docierają do innych – pisze A. Bystron. – Proszę reagować na osoby, niekiedy całe rodziny, które szlaki PKM traktują jako dobre miejsce na spacer, z dala od hałasu i pędu dnia codziennego.

Andrzej Bystron alarmuje, że już wkrótce (za 2 lub 3 lata) ruch pociągów na trasach PKM będzie bardzo intensywny, nie tylko z powodu ich elektryfikacji, ale również przez ilość składów pociągów, która na pewno się zwiększy.

-Na trasie z Gdyni do Kościerzyny przez Kartuzy będzie ok. 80 połączeń. Z tego powodu, mając na uwadze bezpieczeństwo, wprowadza się bardzo dużo przejazdów bezkolizyjnych. Jeszcze raz proszę o rozwagę i ostrożność – dodaje A. Bystron.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*