Polska drużyna kick-light z drugą lokatą medalową na ME w Bratysławie

Od 13 października rozgrywano Mistrzostwa Europy Seniorów w kickboxingu. Podczas 8 dniowego turnieju w Bratysławie, drużyna kick-light prowadzona przez trenera Patryka Zaborowskiego zajęła mocne 2 drugie miejsce w klasyfikacji medalowej ulegając tylko Reprezentacji Włoch.

W tym samym czasie pod nieobecność trenera Rebelii, został on uhonorowany medalem za wkład w rozwój sportu w województwie od Marszałka Mieczysława Struka.

Słowacki turniej zgromadził 489 zawodników z 31 państw. Tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw również zostaje w kadrze Zaborowskiego i trafia w ręce Łukasza Puczyńskiego 79 kg z zaprzyjaźnionego „Duetu Gdańsk”. Łukasz przed zawodami prezentował wyśmienitą formę motoryczną. W pierwszej walce wygrywał z aktualnym Mistrzem Świata. W drugiej z wicemistrzem z Chorwacji, aby w 4 walce wygrać jednogłośnie z Bułgarem.

Kolejne złote medale trafiły do Piotra Wypchała 89 kg z Krakowa oraz Michała Grzesiaka 94 kg z Ostrowa Wielkopolskiego. Srebrny medal trafia w ręce warszawianki Natalii Panas +70. Brązowe medale wywalczyły Klara Kleczkowska 55kg, Katarzyna Kwiecień 70 kg oraz Adrian Durma 74 kg.

Podopieczni Zaborowskiego w sumie zdobyli 7 medali z czego 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

Bez medali wraca Rebeliant Kamil Mateja (63 kg), który w pierwszej walce niejednogłośnie uległ Turkowi. Podobnie bez medalu wraca aktualny Mistrz Świata ze Szczecina, Mateusz Niżejewski. Wdrugiej walce przegrał z Turkiem, podobnie jak zawodnik wagi superciężkiej Patryk Proszek.

– Dziękuję kadrze za heroiczną walkę do ostatniego gongu a wyróżnienie Marszałka będzie motorem napędowym dla mnie i dla drużyny. Wyróżnienie Marszałka składam na ręce Rebelii Kartuzy oraz Kadrze Polski Kick-light – mówił Patryk Zaborowski. – Słowacki sukces wspólnie z kadrą narodową chcemy dedykować liderce kadry kick-light Paulinie Jarzmik, która z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w ME.