Podnośnik sufitowy pacjenta

Podnośnik sufitowy pacjenta

Zapewnienie odpowiedniej opieki osobom niepełnosprawnym, dochodzącym do pełni sprawności po wypadkach i ciężkich kontuzjach, jak również seniorom w wielu przypadkach wymaga nie tylko pomocy specjalistów, ale również odpowiedniego sprzętu, który ułatwia codzienną pielęgnację oraz umożliwia przenoszenie pacjenta pozostającego większość czasu w pozycji leżącej.

Urządzenia wykorzystywanych w sektorze opieki zdrowotnej i specjalistycznych ośrodkach bywają bardzo kosztowne. Opiekunowie mogą jednak wspomagać swoich podopiecznych w aplikowanie o dofinansowanie do zakupu. Jednym z najnowocześniejszych i innowacyjnych rozwiązań umożliwiających bezpieczny transport pacjenta, niezawodnych w zakresie bezpiecznego podnoszenia pozostają podnośniki sufitowe, wykorzystywane w ośrodkach opieki, szpitalach, domach seniora czy prywatnych mieszkaniach. Prolifter to doświadczona i godna zaufania firma od lat wspierająca transport i rehabilitację. W ofercie sklepu internetowego Prolifter.pl znajdą Państwo innowacyjny podnośnik sufitowy LUNA IPX4 Winncare, obsługiwany z pomocą pilota, który jest połączeniem funkcjonalności i solidności wykonania. A to gwarantuje trwałość i żywotność urządzenia.

 

  • Profesjonalny sprzęt Prolifter.pl – niezastąpiony w opiece i rehabilitacji

  • Urządzenia do podnoszenia i transportu osób niepełnosprawnych – podnośniki sufitowe

  • Jak działa podnośnik sufitowy pacjenta?

  • Podnośnik sufitowy LUNA IPX4 Winncare – innowacyjny system prowadnic

  • Dofinansowanie na podnośniki sufitowe dla niepełnosprawnych

 

Profesjonalny sprzęt Prolifter.pl – niezastąpiony w opiece i rehabilitacji

W przypadku opieki nad osobami niepełnosprawnymi, przechodzącymi rehabilitację po urazach neurologicznych czy seniorami niezwykle ważnym aspektem pracy opiekuna pozostaje zapewnienie pacjentowi niezbędnej pomocy w życiu codziennym, właściwej pielęgnacji oraz umożliwienie zachowania higieny i załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych. Osoby przykute do wózka inwalidzkiego, pozostające w pozycji leżącej, jak i te o znacząco ograniczonej sprawności ruchowej potrzebuj w wielu przypadkach nie tylko pomocy opiekuna, ale również profesjonalnego sprzętu. Decydując się na jego zakup, warto postawić na firmę, która od lat specjalizuje się dystrybucją tego rodzaju urządzeń, wiodących producentów, a także w błyskawicznej realizacji zamówień. Prolifter (https://www.prolifter.pl/) wspiera transport i rehabilitację, dostarczając klientom profesjonalny sprzęt niezastąpiony w opiece i rehabilitacji.

 

Urządzenia do podnoszenia i transportu osób niepełnosprawnych – podnośniki sufitowe

Podnośniki sufitowe to niezwykle funkcjonalny sprzęt służący do podnoszenia osoby niesamodzielnej oraz przemieszczania pacjenta. Wykorzystuje się je przede wszystkim w domach opieki, ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach, domach seniora, ale coraz częściej także w prywatnych mieszkaniach. Pomagają bezpiecznie transportować pacjenta w obrębie jednego pomieszczenia, jak i między salami. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom w zakresie opieki nad niepełnosprawnymi i rehabilitacji osób powracających do sprawności fizycznej po wypadkach czy urazach neurologicznych, producenci stale udoskonalają zakres pracy podnośników.

Jak działa podnośnik sufitowy pacjenta?

Decydując się na zakup podnośnika sufitowego, powinniśmy sprawdzić jego dane techniczne, maksymalne obciążenie oraz sposób działania. Instalacja podnośnika wymaga montażu dodatkowych szyn sufitowych, które umożliwią przenoszenie pacjenta np. z łóżka na wózek inwalidzki czy między pomieszczeniami. Ważny pozostaje wybór wygodnego siedziska materiałowego, aby transport był‚ komfortowy dla samego pacjenta. Rzecz jasna podnośnik potrzebuje pomocy napędu, którym sterować możemy za pomocą dołączonego do zestawu pilota.

 

 

Podnośnik sufitowy LUNA IPX4 Winncare – innowacyjny system prowadnic

Podnośnik LUNA Winncare (https://www.prolifter.pl/podnosniki-sufitowe-c-6_40.html) wyposażony w innowacyjny system prowadnic oraz opatentowany system haków do podwieszek ERGO to niezawodne połączenie funkcjonalności i estetyki. Cechuje go także najlepszy w swojej klasie design oraz dwa warianty udźwigu – 200 i 275 kg. Wygodne ładowanie i ergonomiczny pilot czyniąc go idealnym wyborem w tym zakresie cenowym. Kolejnym udogodnieniem pozostaje funkcja opuszczania awaryjnego. Prolifter.pl oferuje także szeroki wybór wieszaków do tego modelu. Nieco droższą alternatywą pozostaje podnośnik sufitowy dla osoby niepełnosprawnej LUNA MOVER. Umożliwia poruszanie pacjenta do przodu i do tyłu, czym nie może się pochwalić większość urządzeń konkurencyjnych firm. 

Dofinansowanie na podnośniki sufitowe dla niepełnosprawnych

Podnośnik sufitowy pacjenta to sprzęt stosunkowo kosztowny, gdyż ceny wahają się w przedziale od 10 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zakup dodatkowych akcesoriów, które jeszcze zwiększają jego funkcjonalność to kolejne obciążenie dla budżetu ośrodków rehabilitacji czy osób prywatnych, które chciałby wykorzystywać podnośnik rehabilitacyjny sufitowy w przestrzeni domowej. Na szczęście istnieje możliwość uzyskania do 95% wartości podnośnika dzięki dofinansowaniu PFRON.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*