Oddaj krew dla Pawła Adamowicza – potrzebna grupa 0 Rh-

Oddaj krew dla Pawła Adamowicza – potrzebna grupa 0 Rh-

Wczorajszy tragiczny 27. Finał WOŚP w Gdańsku, w czasie którego raniony został Paweł Adamowicz, wstrząsnął całą Polską. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zaapelowało na Facebooku o oddawanie krwi dla niego. Krew oddawać można również w punktach terenowych m.in. w Kartuzach. Najbardziej potrzebna jest grupa 0 Rh-.

 

W czasie wczorajszego, wieczornego 27. Finału WOŚP w Gdańsku Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Jak informuje Radio Gdańsk, po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Potrzebna jest krew

Na facebookowej stronie zarówno Miasta Gdańsk, jak i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku pojawił się apel z prośbą o oddawanie krwi, zwłaszcza przez osoby z grupą 0 Rh-.

Krew dla Prezydenta Pawła Adamowicza oraz innych potrzebujących można oddawać również w Oddziale Terenowym w Kartuzach, przy ul. Floriana Ceynowy 7. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 12.00. 

Aktualizacja (godzina 15.00)

Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz nie żyje. Miał 53 lata. Mimo to, nie przestawajmy dzielić się drogocennym darem, jakim jest krew.

Reklamy


Jeden Komentarz

  1. Pingback: Kartuzy uczczą pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*