Oddaj krew dla Pawła Adamowicza – potrzebna grupa 0 Rh-

Oddaj krew dla Pawła Adamowicza – potrzebna grupa 0 Rh-

Wczorajszy tragiczny 27. Finał WOŚP w Gdańsku, w czasie którego raniony został Paweł Adamowicz, wstrząsnął całą Polską. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zaapelowało na Facebooku o oddawanie krwi dla niego. Krew oddawać można również w punktach terenowych m.in. w Kartuzach. Najbardziej potrzebna jest grupa 0 Rh-.

 

W czasie wczorajszego, wieczornego 27. Finału WOŚP w Gdańsku Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Jak informuje Radio Gdańsk, po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Potrzebna jest krew

Na facebookowej stronie zarówno Miasta Gdańsk, jak i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku pojawił się apel z prośbą o oddawanie krwi, zwłaszcza przez osoby z grupą 0 Rh-.

Krew dla Prezydenta Pawła Adamowicza oraz innych potrzebujących można oddawać również w Oddziale Terenowym w Kartuzach, przy ul. Floriana Ceynowy 7. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 12.00. 

Aktualizacja (godzina 15.00)

Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz nie żyje. Miał 53 lata. Mimo to, nie przestawajmy dzielić się drogocennym darem, jakim jest krew.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*