Nie żyje zapaśnik GKS Cartusia – Damian Metza

Dotarła do nas smutna wiadomość. W niedzielnym wypadku, który miał miejsce nieopodal Reskowa, śmierć na miejscu poniósł 20-letni Damian Metza. Od wielu lat uprawiał zapasy w GKS Cartusia Kartuzy.

20-letni Damian Metza od wielu lat trenował zapasy i z sukcesem startował na wielu imprezach krajowych oraz międzynarodowych. W 2015 udało mu się zdobyć złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Zapasach Kadetów w Kostrzynie. W tym samym roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów w Zapasach w Serbii, w których zajął 24. miejsce. Jego praca i sukcesy zostały również docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Jak informowała wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, kierujący audi 20-letni kierowca jechał z Lipowca do Reskowa. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Poniósł on śmierć na miejscu. Dziś dotarła do nas informacja, że kierowcą był Damian Metza.

Pogrzeb śp. Damiana Metza odbędzie się w najbliższą środę o godz. 13.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach. Różaniec odmawiany będzie codziennie o godz. 19.oo w Domu Pogrzebowym przy placu  św. Brunona 4. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*