tekst i fot: pomorskie.eu

Nauczyciel Pomorza 2017: Maria Gajewska

Nauczyciel Pomorza 2017 wybrany i uhonorowany! Prestiżowy tytuł zdobyła Maria Gajewska, polonistka z 14-letnim stażem pracy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.

tekst i fot: pomorskie.eu

Pani Marii statuetkę Nauczyciel Pomorza 2017 wręczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki.

Zobacz też:  Przeciętne wynagrodzenie ponad 4 tys. zł. Zobacz, skąd się wzięła ta kwota?

– Praca nauczyciela to nie tylko nauczanie przez 45 minut podczas lekcji, ale również nauka podejmowania odpowiednich wyborów – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Najważniejsze w ciężkiej pracy nauczyciela jest odpowiednie przygotowanie ucznia do jego dalszej edukacji i jego dalszej drogi życiowej. Taka umiejętność wykształcenia w uczniach sztuki podejmowania odpowiednich wyborów charakteryzuje nauczyciela z pasją – dodał marszałek w podsumowaniu VI Forum Pomorskiej Edukacji.

– Bardzo się cieszę, że tytuł Nauczyciela Pomorza 2017 otrzymała pani Maria Gajewska – powiedział wicemarszałek Trawicki. – Poznawanie, opisywanie i zrozumienie przez uczniów otaczającego nas świata to powołanie pomorskiego nauczyciela. Pani Maria niewątpliwie jest uosobieniem nauczyciela z powołaniem. Nauczyciela, który jest dla uczniów autorytetem – dodał wicemarszałek.

Wyróżnienia oraz nagrody pieniężne w tegorocznym plebiscycie otrzymali również:

Agnieszka Helena Predygier – nauczycielka bibliotekarka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku. Pracuje w zawodzie od 14 lat.

Stanisław Klimowicz – nauczyciel przyrody i geografii z 35-letnim stażem pracy z Zespołu Szkół w Chmielnie (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum).

Sławomir Krzysztof Tyborski -nauczyciel języka francuskiego z 24-letnim stażem pracy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 z Oddziałami dwujęzycznymi w Gdyni.

Aleksandra Miczek – nauczycielka języka polskiego i nauczycielem wspomagającym w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego w Starogardzie Gdańskim, pracuje w zawodzie od 21 lat.

Przypomnijmy: Nauczyciel Pomorza to konkurs organizowany przez marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest wskazanie i uhonorowanie wybitnych nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Wniosek o nadanie tytułu mogli składać dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, rady szkoły lub placówki, rady rodziców, samorządy uczniowskie i organizacje pozarządowe. W tym roku plebiscyt odbywał się po raz drugi. Zgłoszono do niego 37 nauczycieli. Spośród zgłoszonych wniosków Komisja Konkursowa zarekomendowała dziesięciu kandydatów do tytułu, z których ostatecznie zostało wybranych pięciu laureatów. Jeden z nich otrzymał tytuł „Nauczyciela Pomorza Roku 2017″ oraz statuetkę, zaś czterej pozostali – wyróżnienia.

Zwycięzcą ubiegłorocznej – pierwszej edycji konkursu został Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku.

Skomentuj: Nauczyciel Pomorza 2017: Maria Gajewska 

 

Jeden Komentarz

  1. To chyba jakiś żart z tym Tyborskim. Ręce opadają.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*