Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego we wtorek, 22 sierpnia

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia. Radni zdecydują o przekazaniu pomocy finansowej na likwidację skutków nawałnicy.

Fot. Sławomir Lewandowski

Obrady rozpoczną się o godz. 11.00, w Sali im Lecha Bądkowskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku, przy ul. Okopowej 21/27. W ich trakcie przedstawiona zostanie informacja na temat sytuacji na terenach dotkniętych nawałnicą oraz o podjętych działaniach ratowniczych i naprawczych.

Zobacz też: Kaszubski Związek Pracodawców: apel o pomoc dla ofiar nawałnicy

Radni zdecydują o przeznaczeniu 2 mln zł na likwidację skutków nawałnicy w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Bytowie, Chojnicach i Kartuzach. Środki będą przekazane m.in. na odtworzenie dróg zniszczonych przez upadające drzewa oraz na odtworzenie zniszczonych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. oznakowania pionowego barier energochłonnych oraz poręczy mostowych.

Podczas sesji radni zdecydują również o przeznaczeniu dodatkowych 100 tys. zł na zakup pilarek, które za pośrednictwem gmin zostaną przekazane jednostkom ochotniczych straży pożarnych z województwa pomorskiego.  

Skomentuj: Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego we wtorek, 22 sierpnia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*