Morena Wega Żukowo

Morena Wega Żukowo: sukces młodych zapaśników [ZDJĘCIA]

Zapaśnicy Morena Wega Żukowo 17 grudnia wzięli udział w turnieju zapaśniczym 28 Weinachtsturnier des Sav Torgelow: w Niemczech. Młodzi zawodnicy z Żukowa odnieśli sukces, zajmując czołowe pozycje w turnieju.

Morena-Wega-Zukowo_1

Zdjęcie 1 z 2

Fot.: mat. prasowy klubu

Weinachtturnier to drugie zagraniczne zawody, w których w roku 2016 uczestniczyli podopiecznni trenera Dawida Leonarczyka. W zawodach startowało niemal 200 zawodników z 20 klubów niemieckich z dwóch okręgów zapaśniczych, Mecklenburg-Vorpommern oraz Brandenburg. Zapaśnicy walczyli na trzech matach w miejskiej hali sportowej w Torgelow.

Zobacz też: TV z Kaszub rozmawia z Andrzejem Wrońskim [WIDEO]

Zapaśnicy Moreny Wegi Żukowo w turnieju  zajmowali czołowe pozycje, niejednokrotnie rewanżując się swoim niemieckim kolegom, z którymi zmagali się na wcześniejszych walkach w czerwcu.

Pierwsze miejsca zajęli:

Igor Dąbrowski w kat. 34kg
Mateusz Hirsz w kat. 54kg
Nikodem Sawicki w kat. +59kg

Reklamy

Dużą niespodziankę sprawił  Dominik Wejcher, który w kat. obejmujące dzieci z roczników 2008-2010 (35 kg) walcząc w stylu wolnym, nie dał żadnych szans niemieckim kolegom wygrywając wszystkie 4 walki.

Drugie miejsca zajęli:

Oskar Leonarczyk w kat. 25kg
Kamil Kosecki w kat. 34kg
Konrad Cudnik w kat. 42kg
Dawid Sawicki w kat. 54kg

Trzecie miejsca zajęli:

Filip Regliński w kat. 31kg
Nikodem Cyrocki w kat. 38kg

Pozostali zawodnicy „otarli” się o podium zajmując punktowane miejsca dzięki czemu w klasyfikacji generalnej nasza niewielka 13-to osobowa grupa zajęła drużynowo trzecie miejsce.
Skomentuj: Morena Wega Żukowo: sukces młodych zapaśników [ZDJĘCIA]

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*