Pow. kartuski. Szereg interwencji strażaków w związku z pogodą

Pow. kartuski. Szereg interwencji strażaków w związku z pogodą

Podtopienia, powalone drzewa lub konary, a także pożary – z tymi interwencjami mieli do czynienia strażacy z pow. kartuskiego w miniony weekend. Do wszystkich zdarzeń doszło przez warunki atmosferyczne, m. in. przez burzę czy silny wiatr. Tym samym w Borczu (gm. Somonino) zapaliło się ściernisko, a następnie prasa rolująca, a w Kłosowie (gm. Przodkowo) przez wyładowanie atmosferyczne miał miejsce pożar budynku inwentarsko-magazynowego.

W sobotę 13 sierpnia oraz w niedzielę 14 sierpnia strażacy z pow. kartuskiego interweniowali łącznie do 6. zdarzeń, związanych z zapaleniem się zboża, poszycia leśnego bądź suchej trawy. Do interwencji doszło m. in. w Chwaszczynie (gm. Żukowo), Dzierżążnie (gm. Kartuzy), Gołubiu (gm. Stężyca) czy Węsiorach (gm. Sulęczyno).

W Borczu (gm. Somonino) zapaliło się ściernisko,  przez co zniszczona została prasa rolująca. Straty oszacowano na 60 tys. złotych.

Reklamy

W niedzielę odnotowano też kilka interwencji, związanych z powalonymi drzewami lub konarami w wyniku silnego wiatru i burzy. W Kłosowie (gm. Przodkowo) około godz. 20 w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru budynku inwentarsko-magazynowego. Ogień objął całą kubaturę budynku, a straty oszacowano na 150 tys. złotych.

Tego samego dnia strażacy interweniowali również do kilku podtopień – m. in. na drodze w Chmielnie czy budynku w Miechucinie (gm. Chmielno).

 

2 komentarze

  1. Na „roli” oczywiście że się nie znamy, za to znamy się na pozyskiwaniu informacji od służb, takich jak np. straż pożarna 😉 Na podstawie tych informacji przygotowujemy artykuły. Do szkoły do Bolesławowa raczej się nie wybierzemy, ale dziękujemy za cenną radę 😉

  2. Chyba nie znacie nie na roli chyba najpierw się zapaliła Prasa a potem ściernisko polecam szkole w Bolesławowie może się czegoś nauczycie i mogło w prasie łożysko pójść i przez to się zapaliło albo kamień wciągnęło i taki iskrę w taka temperatura to jest moment i jest zapłon

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*