W czwartkowe przedpołudnie nastąpiło oficjalne otwarcie nowego żłobka w Kartuzach – Mini Gromadka Kubusia Puchatka.

Na otwarcie przybył Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz kierownik Wydziału Oświaty kartuskiego magistratu – Elżbieta Rejter, Projekt żłobka stworzył Tomasz Golanko.W czasie otwarcia, dzieci z starszych grup zaśpiewały hymn nowego żłobka oraz przedstawiły krótką część artystyczną.
– Jest to miejsce szczególne – to tutaj spod troskliwej opieki rodziców, dzieci wyruszają w swoje pierwsze życiowe doświadczenie. Nie bez powodu wszyscy mądrzy tego świata mówią zaczyna się pierwsza edukacja dzieci. To od tego miejsca zależy ich dalsza ścieżka – mówi Marzenna Nacel. – Obiecuję, że te pięknie odnowione mury starać się będziemy wypełnić tylko dobrymi emocjami.
– Myślę, że ten żłobek jest dobrym początkiem budowy czegoś większego. Mamy świetne przedszkola, szkoły wyposażone na bardzo wysokim poziomie i brakowało nam tylko tego początku – mówił Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński. – Kiedyś w tym miejscu, również znajdował się pierwszy kartuski żłobek. Czyli powróciliśmy niejako do historii.
W żłobku miejsce znajdzie 29 miejsce.




![Obchody 100-lecia urodzin Gerarda Labudy i 60-lecie ZKP w Kartuzach [PROGRAM]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/09/Obchody-100-lecia-urodzin-Gerarda-Labudy-i-60-lecie-ZKP-w-Kartuzach-PROGRAM-150x150.jpg)

![Gokken Chwaszczyno z workiem medali [ZDJĘCA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/03/Gokken-Chwaszczyno-z-workiem-medali-ZDJECA-150x150.jpg)


![Grand Prix Trójmiasta: sopocki finał [ZDJĘCIA, WYNIKI]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/04/Grand-Prix-Trojmiasta-sopocki-final-ZDJECIA-WYNIKI-150x150.jpg)

Najnowsze komentarze