Szachiści z kartuskiej „dwójki” ze srebrnym medalem

Z końcem października dwie drużyny Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wystąpiły w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

Szachiści z „dwójki” wcześniej w bezkonkurencyjny sposób wygrali wszystkie eliminacje: gminne, powiatowe i półfinały wojewódzkie. Mecze finału wojewódzkiego zostały rozegrane w Centrum Kultury w Prabutach.

Drużyny z kartuskiej szkoły nr 2 pokazały waleczność, charakter i zaangażowanie od samego początku turnieju, który był rozgrywany na dystansie 5 rund, tempem gry 10 minut plus 5 sekund na partię.

Srebrny medal w ramach Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych wywalczyła drużyna szachistów w składzie: Marta Szymanowska, Jakub Sieniek, Paweł Sieniek i Tomasz Stolc.

Natomiast drużyna w składzie: Antonina Wasilewska, Krzysztof Drewing, Kacper Kaczorowski i Piotr Wesołowski w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych zdobyła 4 miejsce walcząc do ostatniej gry o podium.