Mikołajki w Chmielnie: kiermasz, zumba i maraton [ZDJĘCIA]

Ponad 200 dzieci wzięło udział w spotkaniu z Mikołajem w Chmielnie. Mikołajki w Chmielnie rozpoczęła msza odpustowa w kościele parafialnym, po której najmłodsi świątecznym pociągiem prowadzonym przez Elfa podjechały na plac przy Informacji Turystycznej.

mikolajki_w_chmielnie_001

Obraz 1 z 17

mat. organizatora via FB

– Przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji: animacje, wspólnie śpiewanie kolęd, magiczne bańki mydlane, wyrzutnie cukierków, każdy mógł przejechać się świątecznym pociągiem i wykonać darmowe zdjęcie w fotobudce – informują organizatorzy.

Zobacz też: Mikołajki w Szymbarku: parada, kiermasz i fajerwerki [ZDJĘCIA]

W trakcie jarmarku sprzedawane były świąteczne przysmaki oraz dekoracje przygotowane przez KGW Kożyczkowianki i regionalnych twórców – Krystynę Malek, Magdę Skierkę, Adriannę Roszkowską. Dzieci wspólnie z Bożeną Kupper-Krzyżanowską, która prowadzi zajęcia z rękodzieła w domu kultury, wykonały ręcznie malowane figurki gipsowe z motywami świątecznym. Wręczono też nagrody laureatom konkursu na kartkę i ozdobę bożonarodzeniową. Na koniec zebrani wraz ze św. Mikołajem i  Svetlaną Zharikovą zatańczyli zumbę.

W tym samym czasie w budynku Informacji Turystycznej trwał Maraton Pisania Listów, który przeprowadzany jest pod auspicjami Amnesty International. 

Zobacz też: Mikołajki w Chmielnie: kiermasz, zumba i maraton [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*