Miechucino. Czytelniczka o miejscowej przychodni: „Piękne gabinety, duża placówka, ale po co?”

Miechucino. Czytelniczka o miejscowej przychodni: „Piękne gabinety, duża placówka, ale po co?”

Jedną z czytelniczek, prawdopodobnie mieszkankę Miechucina (gm. Chmielno) zaniepokoiło działanie miejscowej przychodni, będącej filią Gminnego Ośrodka Zdrowia w Chmielnie. Jak twierdzi, w placówce dzieci i dorosłych przyjmuje ten sam lekarz, ponadto często jest ona zamknięta. GOZ w Chmielnie odniósł się do sprawy, tłumacząc się m. in. niedoborami kadrowymi. „Od prawie dwóch lat szukamy lekarza POZ, niestety bezskutecznie” – czytamy w odpowiedzi.

Do redakcji portalu zKaszub.info napisała jedna z czytelniczek o inicjałach „G.Ł.”, najprawdopodobniej mieszkanka Miechucina, którą zaniepokoiło działanie miejscowej przychodni, będącej filią Gminnego Ośrodka Zdrowia w Chmielnie.

Jak przekonuje nasza informatorka, w placówce pacjentów – zarówno dzieci, jak również dorosłych – przyjmuje tylko jeden lekarz, jeśli ta w ogóle działa. Często powiem, jak opisuje, stoi ona zamknięta.

Reklamy

-O profesjonalizmie tego lekarza wolałabym nic nie mówić. Jesteśmy zmuszeni jeździć do Chmielna – komentuje czytelniczka. – Przychodnia w Miechucinie ma piękne gabinety, placówka jest duża, ale po co, skoro nie jest wykorzystywana prawidłowo? Cieszę się, że nie mam małych dzieci, bo kto tu jest pediatrą? Nie wiemy…

Poprosiliśmy szefostwo Gminnego Ośrodka Zdrowia w Chmielnie w tej sprawie. Jak się dowiedzieliśmy, miechucińska przychodnia jako filia może funkcjonować w mniejszym zakresie godzinowym, niż główny ośrodek.

-Tak jak większość placówek ochrony zdrowia w Polsce, borykamy się z niedoborami kadrowymi. Nieprzewidziane wcześniej absencje personelu lekarskiego staramy się uzupełniać m. in. poprzez przesunięcia personelu z naszej filii w Miechucinie do głównego miejsca udzielania świadczeń tj. do Chmielna – czytamy w otrzymanym mailu. – Od prawie dwóch lat szukamy lekarza POZ, niestety bezskutecznie.

Szefostwo ośrodka zdrowia w Chmielnie podkreśla też, że w umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia nie ma wymogu zatrudniania pediatry czy internisty.

-Wymagany jest lekarz POZ, a zatrudniani przez nas lekarze te wymagania spełniają puentuje.

Chcesz abyśmy zajęli się Twoją sprawą? Napisz do nas  – redakcja@zkaszub.info

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*